Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie jest tajemnicą, że od września 2017r w SP 2 Małkinia Górna rozpoczyna zapis na kartach  historii szkoły pierwsza klasa sportowa.  Z końcem maja zakończyła się rekrutacja do klasy czwartej, która przewidywała: pozytywnie zaliczone testy sprawności fizycznej, dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz złożone podanie przez rodziców i opiekunów o przyjęcie do klasy sportowej o profilu piłka ręczna dla dziewcząt oraz piłka nożna dla chłopców. 

Elementem składowym jest jeszcze zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Po takowe, grupa zakwalifikowanych kandydatów, udała się do Podlaskiego Centrum Medycyny Sportowej które mieści się w Białymstoku. Wyjazd rozpoczął się we wczesnych godzinach rannych aby na 8.00 dotrzeć na miejsce. Grupa liczyła 24 z 28 przyjętych uczennic i uczniów. Tak się złożyło, że nieobecni są akurat uczestnikami tzw zielonej szkoły i nie mogli w tym czasie pojechać. Będą musieli odbyć tę podróż w innym terminie.  Opiekunami grupy byli Agata Rostkowska i Ryszard Jarka. Kilku dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie. Była to pierwsza wspólna wyprawa, która pozwoliła rozpocząć proces poznawania się wzajemnego.

 

Dzieci zostały poddane kilku badaniom, które zniosły naprawdę bardzo dzielnie. Bardzo nas wszystkich cieszy, że Pani doktor nie zdyskwalifikowała nikogo z naszych przyszłych sportowców, co potwierdziła własnoręcznym podpisem i stwierdzeniem „ZDOLNY” J .

Bardzo dziękujemy Pani Wójt za umożliwienie nam wyjazdu do Białegostoku, dzięki sfinansowaniu  kosztów transportu.

Pierwsza wspólna wyprawa za nami, wiem, że będzie ich więcej i będą coraz ciekawsze.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!