Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wraz z nadejściem wiosny czas nie tylko na wiosenne porządki, ale i na odkurzenie pomysłów na ciekawe zajęcia z uczniami.

Uczniowie klas I – III spotkali się na świetlicy szkolnej, gdzie w miłej atmosferze został odczytany wiersz  J.  Brzechwy pt: „ WIOSNA ”. W pewnej chwili listonosz przyniósł list, którego nadawcą była Pani Wiosna. Przedstawiła  w nim zadania do wykonania dla uczniów. Dzieci miały udowodnić, że są gotowe na Jej nadejście. Z ogromnym zaangażowaniem odgadywały wiosenne zagadki, rebusy, układały puzzle obrazkowe, robiły Marzannę, wykonywały zadania sprawnościowe. Ze śpiewem na ustach pomaszerowały na szkolne boisko, gdzie  pod opieką wychowawców Marzanna została spalona. Tym samym pożegnały  Pnią Zimę. 

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie  na hali sportowej podczas  turnieju „ FAMILADA”. Występowały dwie  ”rodziny”: Drużyna Profesorów, w skład której wchodzili wychowawcy klas, a  głową rodziny była Pani Dyrektor.  Drużynę  Gangu Uczniowskiego  reprezentowali gospodarze klas na czele z  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego . Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia naszej szkoły. Wcześniej Samorząd Uczniowski  opracował ankietę dla uczniów i nauczycieli, na podstawie której przygotowano turniej. Między rundami uczniowie prezentowali występy artystyczne, podczas których  śpiewali piosenki, tańczyli  i recytowali wiersze.  Zadaniem zawodników było również śpiewanie piosenek, odgadywanie polskich przysłów związanych z  wiosną oraz wykonanie Marzanny z ekologicznych materiałów. W Familiadzie wygrała drużyna Profesorów. W drugiej części Dnia Samorządności odbył się turniej piłki siatkowej nauczyciele-uczniowie i tu już nauczyciele przegrali z  wysportowaną uczniowską drużyną.

Impreza zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

 

dscf4169.jpg dscf4173.jpg dscf4174.jpg

dscf4182.jpg dscf4186.jpg dscf4188.jpg

dscf4197.jpg dscf4201.jpg dscf4207.jpg

dscf4213.jpg dscf4215.jpg dscf4224.jpg

dscf4225.jpg dscf4231.jpg dscf4233.jpg

transparent.gif

DMC Firewall is a Joomla Security extension!