Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

6 stycznia 2019 roku jedenasty Orszak Trzech Króli pojawił się w 752 miejscowościach w Polsce. Wśród miejscowości, w których Orszak po raz pierwszy przemierzał ulice była także Ostrów Mazowiecka.

 

Fundacja Orszak Trzech Króli podała, że wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem pod hasłem „ Odnowi oblicze ziemi” drogę do betlejemskiej stajenki przemierzyło 1,2 mln uczestników. Polskie Orszaki Trzech Króli zostały uznane za największe Jasełka na świecie.

 



 

Ostrowski Orszak Trzech Króli zorganizowały wspólnie ostrowskie parafie wspierane przez sponsorów i wolontariuszy. W najważniejsze postacie Orszaku wcielili się członkowie parafialnej grupy teatralnej „Rzeczpospolita Apostolska”. Święta Rodzina, żołnierze rzymscy, pasterze, szlachcice, diabły, anioły, królowie, mieszkańcy Ostrowi Maz. i goście z innych miejscowości przeszli ulicami miasta od kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. 

Bazujący na biblijnych wątkach scenariusz Orszaku przygotowany przez Sławomira Konarzewskiego zawierał czytelne odniesienia do tradycji lokalnych i ważnych problemów społecznych. Pasterze jako potomkowie starych bartników ziemi ostrowskiej śpiewali kurpiowskie pastorałki i obdarowali Dziecinę garnkiem miodu „A miód to dar Boży. Kto go spróbuje to mądry i gładki będzie.”

 

Trzej królowie - przedstawieni jako Kacper XI - Król Europejski, Melchior XI - Król Azjatycki  i Baltazar XI  - Król Afrykański – reprezentowali także starość, wiek średni i młodość.

 

Diabły i Herod kusiły uczestników sformułowaniami bardzo współczesnymi „U nas przepych, u nas złoto, u nas pachnie nawet błoto! Nie wiesz po co w życiu władza? Zabij to, co ci przeszkadza!”

 

Po zwalczeniu diabelskich pokus uczestnicy Orszaku dotarli do stajenki. ZespółPieśni i Tańca Bez Wianka odtańczył poloneza, pasterze i królowie złożyli dary, a po złożeniu pokłonu odśpiewano wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”.

 

 

MSI_1.JPG MSI_11.JPG MSI_12.JPG

MSI_13.JPG MSI_14.JPG MSI_15.JPG

MSI_16.JPG MSI_17.JPG MSI_18.JPG

MSI_19.JPG MSI_20.JPG MSI_21.JPG

MSI_22.JPG MSI_23.JPG MSI_24.JPG

MSI_25.JPG MSI_26.JPG MSI_27.JPG

MSI_28.JPG MSI_29.JPG MSI_30.JPG

MSI_31.JPG MSI_32.JPG MSI_33.JPG

MSI_34.JPG MSI_35.JPG MSI_36.JPG

MSI_37.JPG MSI_38.JPG MSI_39.JPG

MSI_40.JPG MSI_41.JPG MSI_42.JPG

MSI_43.JPG MSI_44.JPG MSI_45.JPG

MSI_46.JPG MSI_47.JPG MSI_48.JPG

MSI_49.JPG

Our website is protected by DMC Firewall!