Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dziś, tj. 16 czerwca 2020 r.  rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty – uczniowie naszych szkół podstawowych piszą testy z języka polskiego, w środę  zmierzą się z matematyką, a w czwartek z jęz. nowożytnym.

Egzaminy ósmoklasistów poprzedzone około  3,5 miesięcznym nauczaniem zdalnym,  w tym roku szkolnym przeprowadzone będą w wyjątkowych warunkach związanych ze stanem epidemicznym w naszym kraju.  W związku z którym dyrektorzy szkół we współpracy z organem prowadzącym  przygotowali i wdrożyli  w placówkach procedury i wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizacji i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w roku 2020.  Wśród wytycznych, których wdrożenie było  obligatoryjne, znalazły się przede wszystkim wytyczne dotyczące zachowania społecznego dystansu i dezynfekcji.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku 128 uczniów z 6 szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Małkinia Górna:

w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej – 50 uczniów,

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej -25 uczniów,

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni- 22 uczniów,

w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego – 13 uczniów,

w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie- 10 uczniów,

w Szkole Podstawowej w Orle- 8 uczniów.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zdalne nauczanie nie będzie przeszkodą w uzyskaniu wysokich wyników z egzaminów.

Życzymy powodzenia!

Wójt Gminy Małkinia Górna
Bożena Kordek

W nocy z soboty na niedzielę w Małkini Górnej doszło do nieudanej próby wycięcia i kradzieży katalizatora. Sprawca został spłoszony a następnie ujęty przez właściciela auta.

 
 

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Małkini Górnej o próbie wycięcia i kradzieży katalizatora z jego mercedesa. Sprawca "miał pecha" ponieważ właściciel auta zauważył go uniemożliwiając mu kradzież. Właściciel auta ujął sprawcę - 50-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego. Mężczyzna został przekazany wezwanym na miejsce małkińskim policjantom. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że nie tylko to 50-latek ma na swoim sumieniu. Mężczyzna usłyszał również zarzuty kradzieży wałka przekaźnika z prasy belującej do której doszło na początku czerwca w powiecie sokołowskim oraz wycięcie i kradzież katalizatora z kiji sportage w Małkini Górnej na początku marca. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 § 1 Kodeksu Postępowania Karnego każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

 
Pozdrawiam
sierż. szt. Marzena Laczkowska
Oficer Prasowy
KPP Ostrów Mazowiecka
ul. płk. K.Piłata 12
07-300 Ostrów Mazowiecka
tel. 608-203-124

 

Nasi stażacy na konto ZOSI wpłacili juz 250 zł.

 

Zasady POMPOWANIA są proste:

 

Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Zosi. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

W filmikach z realizacją wpisujcie #GaszynChallenge

Można łamać zasady, ale tylko w górę :) 

 

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia?fbclid=IwAR2qzPSyxUqVyPertJfXXTe9a_86SD11at5sd9cCdITk3gTs8bnAJLmRvPg

 

 

 

Zarząd Spółdzielni  Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Zacisze” w Małkini Górnej bardzo dziękuje Zarządom Firm PROSPRECO POLSKA sp. z o.o.z Ostrołęki prowadzącej działalność na terenie byłego wysypiska śmieci  w Kańkowie
oraz Skłodowski Spółka Jawnaz Zarąb Kościelnych, które w ostatnich dniach podarowały naszej Spółdzielni  płyny do dezynfekcji powierzchni oraz dezynfekcji rąk.

Czytaj więcej...

Wynajmę rusztowanie Poznańskie 576-408-916

Firma drogowa poszukuje laboranta lub inżyniera - celem szkolenia . Lokalizacja - Trzcianka . Wymagania : wykształcenie wyższe - kierunkowe . Cv proszę przynosić na adres : ul. Brokowska 37 07-300 Ostrów Maz

Czytaj więcej...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest konieczne! Chroń siebie i bliskich” - takim komunikatem policjanci przypominają mieszkańcom Mazowsza o wprowadzeniu nowych obostrzeń dotyczących zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami.

Czytaj więcej...

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

 

Czytaj więcej...

Przypominamy, że można już pobierać aplikację "Kwarantanna domowa". Jej głównym celem jest szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną. Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki naszej aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store .

 

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--ruszyl-proces-jej-udostepniania.

 

 

Czytaj więcej...

W niedzielę wieczorem zaginiony Paweł Brzózka został odnaleziony przez policjantów na terenie sąsiedniego powiatu

 

 

Zwracamy się z prośbą o pomoc w poszukiwaniach zaginionego Pawła Brzózki.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej poszukuje zaginionego:
PAWEŁ BRZÓZKA
S. ROMANA I TERESY
UR. 16.09.1975R.

Ostatnie miejsce pobytu: Króle Duże 30

Czytaj więcej...

W czwarterk ( 19 marca 2020r) wieczorem w Zakrzewie Słomach doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego, niestety mężczyzna zginął na miejscu

Czytaj więcej...

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!