Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_169_16777215_00_images_2019_sport_uks2_wiosna_turniej_wiosna-0115.jpgDawno nie przekazywaliśmy wieści z boiska handballowego z udziałem naszych małkinianek. Po zakończonym pewnym etapie życia naszej społeczności klubowej,  musimy o sobie przypomnieć. W UKS-ie , działo się od września 2018 r dużo, chyba żaden z sześciu poprzednich moich zespołów nie miał tak bogatego życia klubowego. W październiku 2018r ruszyła liga, wystartowały dzieci dziewczęta w liczbie 18 dziewcząt zarejestrowanych w WMZPR w roczniku 2006-2008. Zmagania ligowe zakończyłyśmy nieźle, bo w pierwszym sezonie ligowym w środku stawki. Na 20 drużyn rozpoczynających start w Mazowieckiej Lidze Dzieci UKS „Dwójka” Małkinia Górna uplasował się na X miejscu, ostatni mecz rewanżowy o miejsce IX  przegrywając z Wilanowią Warszawa. Cieszył mnie, jako trenera fakt , że w trakcie szkolenia, trochę późno, ale doszły trzy dziewczęta w roczniku 2006. Każda para rąk i nóg się przyda, gdyż w następnym sezonie już tą szeroką kadrę, trzeba będzie podzielić na dwie ekipy – dzieci dziewczęta i młodziczka. 

            Za nami również wiele turniejów towarzyskich, których pokłosiem jest sukcesywne podnoszenie poziomu. Od początku sezonu zagrałyśmy na turniejach towarzyskich dwukrotnie w Regiminie (wrzesień 2018 i luty 2019), dwukrotnie na turnieju zorganizowanym przez nasz klub w Małkini (grudzień 2018 i marzec 2019) o czym szeroko pisałam, za nami w grudniu turniej dwu dniowy w Lesznowoli z udziałem Karola Bieleckiego oraz dwa turnieje trzy dniowe w Siemiatyczach (październik 2018 i marzec 2019). Jak w lidze klub nasz  reprezentował jeden zespół tak w turniejach tak dobierałyśmy wyjazdy aby można było grać dwoma rocznikami , dwiema drużynami  2008 i 2006. Pod koniec listopada w Warszawie młodsze dziewczęta z klasy sportowej wywalczyły wysokie lokaty na tzw FIT Camp – ie z udziałem gwiazd. W województwie zajęły 3 miejsce a w rejonie międzywojewódzkim(3 województwa) - 4 miejsce. Nasz ostatni wyjazd to trzy dni spędzone przez 24 dziewczęta w Siemiatyczach na XXIV Festiwalu Piłki Ręcznej gdzie dziewczęta młodsze 2008 zajmują zasłużone pierwsze miejsce a dziewczęta starsze czyli rocznik 2006, którym zabrakło trochę szczęścia  – piąte miejsce na 10 zespołów.  W tym sezonie nie mówimy jeszcze koniec. Przed nami, dzięki dobremu sercu sponsora oczekujemy na nowe komplety strojów osobistych oraz pokryte koszty transportu , w ostatni weekend kwietnia umożliwią nam wyjazd na 39 Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup do Krakowa. Nasze Małkinianki dwa lata temu już tam były (r.2002) i wywiozły znakomite wspomnienia. Powtarzamy więc wyjazd. Oczekujemy również na wyjazd na zawody szkolne rejonowe na których chcemy powalczyć  o awans do zawodów wojewódzkich. Mam  jeszcze  w głowie pomysły, marzenia, które będziemy realizować jeszcze przed obozem sportowym na który wybieramy się w dniach 11-20 sierpnia 2019r do Augustowa. O tym po realizacji tego pomysłu ;-).

 

Jak wszyscy widzą i wiedzą, sporo się dzieje. UKS pozyskuje sponsorów, pozyskuje finanse i rozmiękcza serca darczyńców. Jeśli nas „przyciśnie” konieczność pomocy ze strony organu prowadzącego, to również nigdy nie spotykamy się z odmową pomocy czy jako UKS czy jako SP 2 Małkinia Górna bo wiadomo, w klubie grają tylko uczennice z tej szkoły. Dziękuję Dyrekcji SP 2 za pomoc, wsparcie, dobre słowo i wspólną radość z rezultatów naszej ciężkiej pracy. Oczywiście, należy podkreślić, jak nigdy dotąd w żadnym zespole,  widoczne ogromne zaangażowanie rodziców dziewcząt w pomoc w organizacji naszych turniejów i  w transporcie na turnieje (nie zawsze proszę o dowóz dzieci ale jak potrzeba to nikt nie odmawia J). Rodzice towarzyszą dzieciom podczas meczów, ligowych i towarzyskich , wyjazdowych i na miejscu. Nigdy nie jestem sama na zawodach z czego nasze dzieci są bardzo zadowolone. Jest to ważna sprawa patrząc od strony bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi. Trzeba podkreślić również  bardzo duże zaangażowanie Prezesa Zbyszka Baczewskiego i Ewy Kruszewskiej, która zastępuje mnie również na ławce, kiedy gramy dwoma zespołami i potrzeba dwie osoby do prowadzenia zespołów, grających często w dwóch różnych miejscach. Na koniec trochę prywaty, dziękuję za wyrozumiałość mojej rodzinie. Od początku roku szkolnego wszystkie, prawie weekendy spędziłam na meczach i turniejach.

 

Jeśli chodzi o stan osobowy w klubie trenuje 12 dziewcząt z rocznika 2008 oraz 13 dziewcząt z rocznika 2006. Dziewczęta są zdyscyplinowane i solidne w udziałach w zajęciach (3 razy w tygodniu) oraz udziałach w turniejach , zarówno tych ligowych jak i towarzyskich.

 

Jeśli jesteście ciekawi na bieżąco co się u nas dzieje zapraszamy na profil FB Piłkareczki z Małkini gdzie znajdziecie relacje na żywo ze zmagań boiskowych, nasze wyniki, plany i inne wydarzenia.

 

Trener piłki ręcznej

UKS „Dwójka” Małkinia Górna

Agata Rostkowska

 

 

 SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!