Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_300_16777215_00_images_policja2.jpgDZIAŁANIA SMOG

6 marca ostrowscy policjanci będą prowadzić działania o nazwie "SMOG". Ich celem jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin do atmosfery.

 

6 marca ostrowscy policjanci będą prowadzić działania o nazwie "SMOG". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą sprawdzać czy auta nie emitują nadmiernej ilości spalin do atmosfery. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na stan techniczny samochodów. Przeprowadzone działania pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie i emitujących szkodliwe toksyny do atmosfery.

Działania "Alkohol i Narkotyki".

8 marca ostrowscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Celem działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych szczególnie spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych oraz informacji w mediach dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu  występują przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.

Dlatego też 8 marca na terenie działania KPP w Ostrowi Mazowieckiej prowadzone będą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

Celem działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, w szczególności powodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu kierujących "po alkoholu" i będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Przeprowadzone działania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym innych uczestników dróg.

 

 

Działania "Pasy-Komórka"

7 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzą działania pod nazwą "Pasy-Komórka". Działania odbywają się cyklicznie a ich celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na ostrowskich drogach.

 

Celem działań „Pasy-Komórka”jest ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, fotelików do przewozu dzieci oraz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Zmniejszenie liczby zabitych w wypadkach drogowych podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz dzieci przewożonych bez właściwych zabezpieczeń. Chcemy wpłynąć na świadomość kierowców i pasażerów w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń służących do przewożenia dzieci.

 

Wszelkie tego typu działania policyjne są podyktowane szeroko rozumianym bezpieczeństwem na drogach oraz podniesienie świadomości kierowców i pasażerów jak ważne jest przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

 

 

Działania "Bezpieczne przejście dla pieszych".

 

9 marca ostrowscy policjanci będą prowadzić działania o nazwie "Bezpieczne przejście dla pieszych".

 

Priorytetem w działaniach ostrowskiej Policji jest ograniczenie wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Działania będą skoncentrowane nie tylko na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych,ale również godzących w ich bezpieczeństwo. Szczególnej uwagi wymaga obszar wyznaczony przez znak  "D-6" - przejście dla pieszych. Miejsce to powinno być traktowane przez wszystkich użytkowników dróg jako obszar bezpieczeństwa dla pieszych. To tu pieszy powinien mieć możliwość bezpiecznego przekraczania jezdni a kierujący powinien umożliwić mu osiągnięcie tego celu.
Należy pamiętać o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!