Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_300_16777215_00_images_policja2.jpgOpady śniegu szczególnie utrudniają jazdę kierowcom. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo zanim wyruszymy autem usuwając śnieg z szyb i dachu samochodu. Uzupełnijmy zimowy płyn do spryskiwaczy aby podczas opadów śniegu skutecznie usuwał zabrudzenia z szyb. Zachowajmy ostrożność na drodze. Opady śniegu, sprawiają że droga jest śliska, dlatego zmniejszmy prędkość a zwiększmy odległość od aut jadących przed nami aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

Apelujemy również do pieszych o zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Pamiętajmy, że pieszy ma pierwszeństwo dopiero gdy znajduje się na przejściu. W trosce o własne bezpieczeństwo nie wchodźmy na przejście tuż przed nadjeżdżający samochód. Podczas opadów śniegu nawierzchnia jezdni jest śliska a droga hamowania wydłuża się. 
Pamiętajmy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy poruszamy się jezdnią bez chodnika. Odblaski warto również używać na obszarach zabudowanych gdzie wieczorem ulica nie jest oświetlona i brakuje chodnika.
Miłośnicy rowerów dla własnego bezpieczeństwa powinni pozostawić jednoślady w garażach i piwnicach. Podczas opadów śniegu najlepiej wybrać inny środek komunikacji.
 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!