Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W przeddzień zbliżających się Świąt Wielkanocnych spodziewany jest zwiększony ruch osób i pojazdów związany z przemieszczaniem się w celach spotkań rodzinnych, rekreacyjnych, czy też bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach religijnych co może przyczyni się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Skala zagrożenia wypadkami drogowymi na obszarze garnizonu mazowieckiego, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym należy

do największych w Polsce. Do najczęstszych przyczyn powodujących tragedie na drogach należą przekraczanie dopuszczalnych prędkości i wykonywanie niedozwolonych manewrów.

Powyższe determinuje Policję i inne służby realizujące zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego do podjęcia zintensyfikowanych działań mających na celu zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa kierującym i pieszym.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego będą prowadzili między innymi wzmożone kontrole prędkości i zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości, policjanci również zwracać będą uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych zwłaszcza znajdujących się na przejściu dla pieszych, zdecydowanie będą reagować na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, a także na przestrzeganie przepisów kierujących motocyklami.

Działania policjantów przede wszystkim ukierunkowane będą na daleko idącą  pomoc wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celui skutecznym eliminowaniu zachowań godzących w bezpieczeństwo na drogach.

Autor: st.asp Robert Ziembicki/WRD

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd