Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_300_16777215_00_images_policja2.jpgPolicjanci z Posterunku w Nurze uratowali życie 32-latkowi, który wyskoczył z pierwszego piętra. Policjanci prowadząc akcję reanimacyjną przywrócili mu funkcje życiowe. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu pod opieką lekarzy.

 

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 32-letnim mieszkańcu gminy Nur, który wziął nóż i groził, że chce popełnić samobójstwo. Niebezpieczne narzędzie odebrał mężczyźnie jego ojciec, wówczas mężczyzna uciekł na balkon. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z nurskiego posterunku.

Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce zauważyli mężczyznę, który wyskoczył z balkonu na I piętrze. Desperat spadając uderzył głową o ziemię, nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja reanimacyjna już po kilku minutach przyniosła efekt, powróciło tętno oraz oddech. Policjanci ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, przykryli kocem termicznym, nadal kontrolując jego funkcje życiowe.

Na miejsce została także wezwana karetka pogotowia, do przyjazdu, której policjanci czuwali nad stanem mężczyzny. Uratowany niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala gdzie przebywa pod opieką lekarzy.

To już drugie zdarzenie w tym miesiącu podczas, którego zdobyta przez policjantów wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, profesjonalizm oraz szybkie działanie pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia.

 

Autor: st. sierż. Marzena Laczkowska/AC

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd