Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_200_113_16777215_00_images_288-44226.jpgWczoraj przed południem małkińscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 16-latka. Chłopak nie miał uprawnień do kierowania skuterem. Teraz 16 latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

 

 


Wczoraj przed południem na drodze pomiędzy Niegowcem a Daniłowem małkińscy policjanci zauważyli młodego chłopaka który kierował skuterem bez kasku ochronnego. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Chłopak nie reagował na polecenia o zatrzymaniu pojazdu.
 W pewnym momencie zjechał z drogi w kierunku pobliskiego lasu. Po przejechaniu około km chłopak został zatrzymany. Funkcjonariusze sprawdzili kierującego w policyjnych bazach danych, okazało się, że 16 -letni mieszkaniec pow. ostrowskiego nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Ponadto policjanci nie znaleźli w systemach żadnej informacji na temat aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia pojazdu. 16-latek był trzeźwy. Skuter należy do dziadka 16-latka. Dalszym losem chłopaka zajmie się Sąd Rodzinny ponadto policjanci wyjaśnią kto udostępnił 16-latkowi skuter pomimo, że nie miał uprawnień do kierowania.

 

Apelujemy do rodziców i opiekunów o zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Jednocześnie przypominamy, że po nowelizacji kodeksu ruchu drogowego powstała nowa kategoria prawa jazdy AM. Przeznaczona jest dla pojazdów typu skutery, motocykle, czterokołowce o mocy do 4 kW lub z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 o max prędkości do 45 km/h. O uprawnienie kategorii AM mogą ubiegać się osoby które skończyły 14 lat, ukończyły kurs i zdały egzamin państwowy.

 
 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd