Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_300_16777215_00_images_policja2.jpgUroczyste powołanie Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej

We wtorkowe popołudnie na placu małkińskiego komisariatu odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej podkom. Justyny Biedrzyckiej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji współpracujących z małkińskim komisariatem oraz kadra kierownicze, policjanci i pracownicy cywilni.

 

 
 

Uroczysty apel rozpoczął się od meldunku złożonego przed dowódcę uroczystości Pana podkom. Pawła Grabowskiego Komendantowi Powiatowemu Panu podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu.Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji współpracujących na co dzień z małkińskim komisariatem, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy cywilni. Po odczytaniu rozkazu przez Inspektora ds. Kadr i Szkolenia o powołaniu na stanowisko Komendanta małkińskiego komisariatu głos zabrał Pan podinsp. Mirosław Olszewski który życzył dalszych sukcesów na nowym stanowisku. Pani podkom. Justyna Biedrzycka od 2016 pełniła obowiązki na stanowisku Z-cy Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej a od maja tego roku Komendanta. Uroczystość zakończyła się gratulacjami od przybyłych gości oraz współpracowników.

  Przekroczył prędkość o 61km/h na obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi który przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 61 km/h.

 
 

W środę po godz. 18:00 w Ugniewie ostrowscy policjanci kontrolowali prędkość kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volvo który przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 61 km/h. W związku z tym 24-letni ostrowianin stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany 500zł mandatem i 10 punktami karnymi.

 

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h na obszarze zabudowanym będzie kończyło się utratą prawa jazdy na 3 miesiące, wysokim mandatem oraz punktami karnymi. 

Ostrowscy policjanci na Dożynkach Gminnych w Wąsewie

15 sierpnia ostrowscy policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne dla dzieci i dorosłych podczas X Dożynek Gimnno-Parafialnych.

  •  
 

Tradycyjnie już od kilku lat ostrowscy policjanci przygotowują stoiska profilaktyczne na różnego rodzaju festyny, pikniki oraz dożynki. Jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych i starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. W związku z tym nie mogło zabraknąć ostrowskich funkcjonariuszy na wczorajszych X Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wąsewie. Dla odwiedzających stoisko przygotowano drobne upominki. Dorośli biorąc udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa m.in w ruchu drogowym otrzymywali opaski odblaskowe, smycze i długopisy natomiast dzieciom wręczano plany lekcji oraz balony z logo KPP w Ostrowi Mazowieckiej. Najodważniejsi mieli okazję przymierzyć kask i kamizelkę wykorzystywaną przez funkcjonariuszy m.in do zabezpieczenia meczy piłki nożnej. Podczas dożynek promowano bezpieczeństwo podczas wakacji w tym nad wodą oraz w ruchu drogowym. Dla dorosłych przygotowano walizkę profilaktyczną dzięki której rodzice mogli zobaczyć jakie "gadżety" mogą świadczyć o zażywaniu środków odurzających przez ich dzieci.Osoby zainteresowane służbą w Policji otrzymywały informację na temat procedury naboru. Opaski odblaskowe ufundował UM w Ostrowi Mazowieckiej.

  Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

We wtorek ostrowscy policjanci prowadzili "Kaskadowy pomiar prędkości". Celem działań było egzekwowanie wśród kierujących jazdy zgodnie z przepisami i znakami ruchu drogowego dot. dopuszczalnej prędkości.

 
 

Podczas wtorkowych działań ostrowscy policjanci skontrolowali 63 kierowców, w 13 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie ze znakami i przepisami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h na obszarze zabudowanym grozi zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandat karny i punkty.

 

 

 

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!