Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_188_16777215_00_images_grafika_dom.jpgWykupienie polisy mieszkaniowej wydaje się naturalnym krokiem zaraz po nabyciu mieszkania. Z tego zdają sobie sprawę niemal wszyscy, jednak zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy właściciel nie zamieszkuje lokalu, a wynajmuje np. studentom.W takich przypadkach, rzadko kiedy właściciele śpieszą do ubezpieczenia mieszkania.

 

Sprawdźmy, kto może ubezpieczyć taką nieruchomość i na kim ciąży odpowiedzialność oraz gdzie ubezpieczyć mieszkanie z www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

 

Spór między właścicielem, a lokatorem

 

Właściciele bardzo często nie znają prawa, a dodatkowo kierowani chęcią oszczędności próbują przerzucić odpowiedzialność ubezpieczenia mieszkania na lokatorów, którym ową nieruchomość wynajmują. W takich sytuacjach bardzo często najemcy spotykają się z argumentacją, że skoro to oni tam przebywają, to na nich spoczywa odpowiedzialność za ubezpieczenie mieszkania, gdyż to oni generują zagrożenie jego zniszczenia, np. przez prawdopodobieństwo spowodowania pożaru. Dyskusja ta jest jednak zbędna i pozbawiona jakichkolwiek racji ze strony właściciela. Przepisy wyraźnie sankcjonują kto ma prawo do ubezpieczenia mieszkania i podpisania umowy oraz na kim spoczywa obowiązek opłacania składek.

 

Kto może ubezpieczyć mieszkanie?

 

Zgodnie z literą prawa, ubezpieczenie zarówno mieszkania, jak i domu może zawrzeć jedynie jego właściciel, a więc osoba, która posiada tytuł prawny, czyli akt własności danego lokum. Nie jest to kwestia zawarcia porozumienia z podnajemcą. Ubezpieczyciel może podpisać umowę na polisę mieszkaniową jedynie z prawnym właścicielem. Mówiąc tu o polisie mieszkaniowej, mamy na myśli ubezpieczenie obejmujące samo mieszkanie lub dom, czyli jego ściany, stropy, sufit, podłogę, armaturę sanitarną czy różnego rodzaju instalacje.

 

Pakiet podstawowy ubezpieczenia mieszkalnego to zatem zdecydowanie powinność właściciela. Podobnie wygląda ubezpieczenie domu letniskowego z www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Kwestia ochrony mienia ruchomego, a zatem tzw. ruchomości domowych jest już sporna.

 

 

Czego można wymagać od najemcy?

 

Właściciel jest jedyną uprawnioną instancją do ubezpieczenia mieszkania w wariancie podstawowym. Trudno jednak oczekiwać od niego, by wykupił pełen zestaw wszystkich dodatków, które miałyby chronić mienie najemcy, z którym się wprowadza. Lokator ma prawo wykupić ubezpieczenie dotyczące dóbr, z którymi się wprowadza w swoim zakresie.

 

Polisa może dotyczyć ochrony w razie zniszczenia oraz kradzieży. Dodatkowe ubezpieczenie związane z mieszkaniem, jakie może wykupić lokator dotyczy czynności związanych stricte z użytkowaniem lokalu. Jest to polisa OC, która zakłada ochronę w razie wyrządzenia krzywdy innym i konieczności poniesienia rekompensaty finansowej. W przypadku zalania sąsiada spowodowanego np. zapomnieniem zakręcenia wody, do odpowiedzialnością będzie obarczony użytkownik lokalu, który tego dokonał. Podstawowy zakres polisy, jaki powinien wykupić właściciel, nie pokrywa tego typu świadczenia.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!