Wreszcie i na podopiecznych trenera Zbigniewa Suchodolskiego przyszedł czas, żeby rozpocząć rozgrywki ligowe. Młodzicy będą grać w siedmio zespołowej grupie, w której oprócz MKS MAŁKINIA znalazły się następujące zespoły:

• KOSOVIA KOSÓW LACKI,
  • OSTRÓWEK DZIEWCZĘTA,
  • POGOŃ III SIEDLCE,
  • SZÓSTKA MIŃSK MAZOWIECKI.

Może kogoś zdziwić nazwa OSTRÓWEK DZIEWCZĘTA, ale to fakt, że po raz pierwszy w lidze do zespołu chłopców dołączono ekipę dziewcząt. Mamy nadzieję, że dziewczęta pokarzą chłopakom, że potrafią skutecznie grać. Zespoły będą grać o Mistrzostwo II Siedleckiej Ligi Okręgowej Młodzików U-13. W dniu 28 kwietnia (czwartek) MKS MAŁKINIA udał się na inaugurację rozgrywek do Siedlec na spotkanie z faworyzowaną miejscową POGONIĄ III. Nasi chłopcy nie przestraszyli się rywala i już do przerwy prowadzili po golach Filipa Gąsiewskiego i Jakuba Kraszewskiego 2:0. Po bardzo dobrym meczu nasi piłkarze zagarnęli całą pulę zwycięstwa dla siebie. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się ci sami piłkarze a mecz zakończył się wynikiem 1:4.

POGOŃ III SIEDLCE – MKS MAŁKINIA 1:4 (0:2)

BRAMKI: Filip Gąsiewski x 2, Jakub Kraszewski x 2

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Szymon Rutkowski – Krystian Sadowski, Mateusz Macioch,  Dawid Rostkowski, Marcin Kraszewski, Damian Han, Jakub Kalbarczyk, Maciej Jarząbek, Filip Gąsiewski, Bartosz Składanowski, Olivier Kamiński,  Jan Borowy.

Chłopcy nie mieli dużo czasu na odpoczynek, gdyż już w sobotę 30 kwietnia o godzinie 11.00 podejmowali na swym obiekcie sportowym przy ulicy Kolejowej zespół dziewcząt z Ostrówka. Okazało się, że dziewczęta oprócz tego, że są ładne to jeszcze całkiem dobrze radzą  sobie na murawie boiska ze swymi rówieśnikami w walce o ligowe punkty. Udowodniły to w meczu inaugurującym podejmując u siebie zespół CZARNYCH WĘGRÓW. To spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 5:2. Przed tym spotkaniem trener Zbigniew Suchodolski, jak i sami piłkarze mieli troszkę obaw. Przegrać z dziewczynami i to na własnym boisku to obciach. Po wybiegnięciu na murawę nasi chłopcy od pierwszego gwizdka bez respektu na płeć zaczęli ostro ostrzeliwać bramkę przyjezdnych. Z każdą upływającą minutą gry pachniało bramką i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza połowa kończy się w pełni zasłużonym prowadzeniem 4:0 MKS-u MAŁKINIA. Nasi piłkarze mogli to spotkanie wygrać dużo więcej, gdyby dopisało im szczęście (8 razy trafiali w słupek i raz w poprzeczkę). Niewykorzystane okazję wprowadziły lekkie rozluźnienie w grze naszego zespołu. Gra przez to stała się bardziej wyrównana, a dziewczęta z Ostrówka stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich. Jednak nasza defensywa i golkiper zachowali czyste konto bramkowe. Po jednej z szybkich kontr MKS MAŁKINIA strzela jeszcze jednego gola ustalając wynik końcowy na 5:0. MKS MAŁKINIA po tym spotkaniu dopisuje sobie kolejne trzy punkty. Hat – trickiem popisał się Gąsiewski, który ma już na swym koncie 5 oczek. Mecz mógł się podobać. Były ładne akcje z obu stron, była walka, były emocje i co najważniejsze były gole, które najbardziej cieszą kibiców. Dziewczętom z Ostrówka dziękujemy za podjęcie walki do końca . Już za tydzień Młodzicy U-13 wybierają się do pobliskiego Kosowa Lackiego, aby z miejscową KOSOVIĄ rozegrać 3 kolejkę spotkań.

MKS MAŁKINIA – OSTRÓWEK DZIEWCZĘTA 5:0 (4:0)

BRAMKI: Filip Gąsiewski x 3, Jakub Kalbarczyk 1, Krystian Sadowski 1

MKS MAŁKINIA: Szymon Rutkowski – Krystian Sadowski, Mateusz Macioch, Dawid Rostkowski, Marcin Kraszewski, Damian Han, Jakub Kalbarczyk, Maciej Jarząbek, Filip Gąsiewski, Bartosz Składanowski, Olivier Kamiński, Bartek Pianka, Ernest Arasim, Łukasz Zyśk.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!