Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najbliższa rodzina, władze państwowe, wojewódzkie i gminne uczcili setne urodziny mieszkanki Błędnicy.     

Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz, dlatego jest to święto szczególnie wzruszające. Setne urodziny przywołują wspomnienia splotu wspaniałych i tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z jego mieszkańców burzliwy wiek XX,  skłaniają do refleksji nad miejscem i rolą seniorów w polskim społeczeństwie oraz podkreślają wartości pielęgnowane w tradycyjnych, wielopokoleniowych rodzinach.        

Całe życie pani Julianny Kotowskiej (z domu Kordek) jest związane z gminą Małkinia Górna. Urodziła się w Błędnicy 3 grudnia 1916 r. i w tej wsi przez cały wiek mieszkała, pracując wraz z mężem w rodzinnym gospodarstwie i wychowując sześcioro synów - trzech z pierwszego małżeństwa męża i trzech własnych. Pani Julianna doczekała się też 8 wnuków i 3 prawnuków.

W dniu setnych urodzin panią Juliannę odwiedzili: p. Bożena Kordek - Wójt gminy Małkinia Górna, p. Ewa Ferenc - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Małkini Górnej, reprezentująca Wojewodę Mazowieckiego p. Halina Szymczyk - Kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich  w Ostrołęce, panie Bożena Dąbrowska i Jowita Piórkowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowi Maz.

Od władz samorządowych i ZUS pani Julianna otrzymała kwiaty, listy gratulacyjne, pamiątkową plakietkę i upominki. Życzenia dla Dostojnej Jubilatki przesłała także Premier Beata Szydło. Stan zdrowia pani Julianny bardzo ogranicza udział w kontaktach towarzyskich, dlatego słowa podziękowania za wiele pracowitych lat, za poniesione trudy i owocne życie goście skierowali do rodziny Dostojnej Jubilatki.   

 

MSI_10.JPG MSI_11.JPG MSI_12.JPG

MSI_13.JPG MSI_14.JPG MSI_15.JPG

MSI_16.JPG MSI_17.JPG MSI_18.JPG

MSI_19.JPG MSI_20.JPG

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!