Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.

 

W debacie udział wzięli między innymi: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pan Andrzej Choromański, Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Pan Marek Jastrzębski, Komendant Komisariatu Policji w Małkini Górnej Pani Ewa Ruszkowska, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej Pan Krzysztof Gołębiewski, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi  Mazowieckiej Pan Leszek Falbowski.

 

Na wstępie spotkania wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek. Jak podkreśliła Pani Wójt debata to przede wszystkim rozmowa z bezpośrednim udziałem mieszkańców o problemach dnia codziennego, aby każdy w  naszej gminie czuł się bezpiecznie, zarówno 6 latek, 40 latek, jak i osoby w starszym wieku.

 

Następnie zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pan Andrzej Choromański.


REKLAMA

 

Podczas spotkania Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej zaprezentował pokaz multimedialny. Dotyczył on m.in.: przestępczości ogółem, przestępczości wśród nieletnich, przestępczości narkotykowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie prezentację multimedialną przedstawił zastępca Komendanta PSP Pan Leszek Falbowski z zakresu bezpieczeństwa w naszych domach w okresie zimowym. Podczas prezentacji został poruszony temat groźnego zabójcy, jakim jest czad oraz zagrożenia z wypalania traw. W trakcie spotkania mieszkańcy przedstawili swoje uwagi dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy, zadawali pytania i prosili o wsparcie, czy też interwencje w sprawach dotyczących miejsca ich zamieszkania.

 

W tym roku bardzo mocno został zaakcentowany problem wypalania traw o czym wielokrotnie mówiła podczas spotkania zarówno Pani Wójt, jak również Zastępca Komendanta PSP Pan Leszek Falbowski.

 

Na zakończenie debaty Wójt Gminy Pani Bożena Kordek serdecznie podziękowała wszystkim zebranym za spotkanie i cenne uwagi, które być może staną się wskazówką do działania zarówno dla struktur Policji, jak i Urzędu Gminy, tak by nasi mieszkańcy czuli się jeszcze bezpieczniej.


 

 

 

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!