Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych
w Małkini Górnej informuje:

18 maja b. r. rozpocznie się wypłata II TURY STYPENDIÓW SZKOLNYCH 2014/2015 (dotyczy decyzji zrealizowanych jesienią 2014 roku)

 Wypłaty stypendiów będą się odbywały
w Zespole Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych
w Małkini Górnej, ul. Nurska 144 w godzinach 9.00 – 15.00,

w n/w dniach:

 


REKLAMA

 18 – 19 maja 2015 r. (poniedziałek, wtorek)

- Szkoła Podstawowa w Kańkowie,
- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie,
- Szkoła Podstawowa w Orle,

 20 – 21 maja 2015 r. (środa, czwartek)

- Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie,
- Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni,
- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej,

 22 – 25 maja 2015 r. (piątek, poniedziałek)

- Zespół Szkół Gminnych w Małkini Górnej, ul. Ostrowska 58,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej,
- Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej,
- (pozostałe szkoły:Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim, Gimnazjum Publiczne nr 3 w Ostrowi Maz., Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Zespół Szkół w Starym Lubiejewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli).

Warunkiem otrzymania stypendium szkolnego jest przedłożenie w Zespole Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych rachunków imiennych wystawionych na rodzica  lub pełnoletniego ucznia.

Stypendia nie wypłacone w wyżej wymienionych terminach można będzie odebrać nie później niż do 27 maja 2015 r.w ZOSZIPO w godzinach 900-1500. Po upływie wyżej wymienionego terminu stypendia nie będą wypłacane.

Na co może być przeznaczone stypendium szkolne?

Stypendium szkolne może być przeznaczone na dodatkowe zajęcia oraz pomoc rzeczową o charakterze edukacyjnym. Świadczenia te nie są wymienione w formie zamkniętego katalogu, gdyż ich rodzaj zależy od potrzeb ucznia. Dodatkowymi zajęciami mogą być zajęcia wyrównawcze, nauka języków obcych, zajęcia sportowe, taneczne, recytatorskie, kółka zainteresowań itd. Pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym to np. tornister, strój na zajęcia wychowania fizycznego, podręczniki, zeszyty, przybory szkolne - ale i atlasy historyczne, encyklopedia, pokrycie kosztów abonamentu internetowego, wyjazdu na wycieczkę szkolną, zieloną szkołę, czy nawet mikroskop dla ucznia zainteresowanego biologią lub luneta dla ucznia zainteresowanego astronomią, o ile są związane z procesem edukacyjnym. Obuwie i odzież mogą stanowić pomoc o charakterze edukacyjnym jedynie w sytuacji, gdy wiążą się w sposób oczywisty i bezpośredni z procesem edukacji ucznia (np. kimono dla ucznia trenującego karate). Natomiast zakup codziennej odzieży lub obuwia, umożliwiającego uczniowi dotarcie do szkoły (kurtka, buty) leży w kompetencjach resortu polityki społecznej i nie powinien być finansowany w ramach stypendium szkolnego.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd