Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

dsc_0220.jpgW niedzielę 17 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina na hali gimnastycznej odbył się Gminny Wieczór Wigilijny. Wszystkich zebranych serdecznie przywitała Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna. 

Pani Wójt podziękowała osobom reprezentującym różne instytucje: wojewódzkie, powiatowe i gminne za całoroczną współpracę. Złożyła także wyrazy wdzięczności radnym, sołtysom i przedsiębiorcom, za każdy przejaw troski o gminę, zaangażowanie się w gminne projekty nie tylko wolontariackie, ale także takie  jak „Świąteczna paczka 2017”. „Dzięki Waszemu zaangażowaniu” – powiedziała Wójt Gminy – „możemy ofiarować paczki naszym przedszkolakom i uczniom z gminnych placówek oświatowych oraz dzieciom z Centrum Opiekuńczo – Edukacyjnego Jeżynka i uczniom niepełnosprawnym  z terenu gminy Małkinia Górna(..)”.

Gminny Wieczór Wigilijny po raz pierwszy był transmitowany w Internecie na żywo, a telebimy dodatkowo eksponowały działania Centrum Wolontariatu w 2017 roku i w latach poprzednich.

W pierwszej części koncertu zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy wysłuchali kolęd i pastorałek zarówno w wykonaniu tradycyjnym, jak i współczesnym. Na scenie podczas  Gminnego Wieczoru Wigilijnego wystąpili: Gminny Chór Dziecięcy, Pani Uliana Kikoła, Młodzieżowy Zespół Muzyczny działający przy GOKiS, Chór Cantilena, Zespół Akces, Zespół Małkinianka oraz Zespół Belfer’s Band.  Artyści zaprezentowali  kolędy i pastorałki  w różnych aranżacjach i przy różnym akompaniamencie  instrumentalnym. Wszystkie występy wzbudziły żywe reakcje bardzo licznie zgromadzonej widowni. Szczególnie gorąco zostali powitani muzycy, którzy w tym roku po raz pierwszy pojawili się  na scenie: Pani Uliana Kikoła, Zespół Belfer’s Band, młodzi artyści działający przy GOKiS i  Zespół Akces.

Około godziny 1900 na scenie pojawił się Pan Andrzej Rybiński, gwiazda tegorocznego wieczoru, na wysęp którego wielu mieszkańców czekało od dawna. Artysta przedstawił widowni swoje wielkie przeboje takie jak: „Nie liczę godzin i lat”, „Czas relaksu”, „Życie na miarę” oraz zaśpiewał kolędy. Podczas koncertu Pan Andrzej Rybiński podzielił się również swoimi artystycznymi i prywatnymi wspomnieniami, które miały miejsce w jego życiu, dzięki czemu koncert był wspaniałą okazją do refleksji nad sensem życia.

Podczas Gminnego Wieczoru Wigilijnego tradycyjnie Szkolny Klub Wolontariatu oraz Rada Rodziców zorganizowała świąteczny kiermasz, na którym można było zakupić upominki o tematyce świątecznej, wykonane przez uczniów szkoły. W pracę przy kiermaszu zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również całe rodziny. Kiermasz to wspaniałe przedsięwzięcie, niezwykle chętnie wspierane przez mieszkańców naszej gminy, dzięki któremu co roku udaje się zrobić coś dobrego dla dzieci.

Na zakończenie Gminnego Wieczoru Wigilijnego Pani Wójt złożyła życzenia zdrowych, spokojnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół  oraz Szczęśliwego Nowego 2018  Roku.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!