Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Małkinia Górna,

 

Uprzejmie  informuję, że w związku z decyzją Premiera z dnia 11 marca 2020 r.   w dniach od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach podstawowych i przedszkolu. Od  16 marca szkoły i  przedszkole  nie będą przyjmowały dzieci, ale mając na uwadze fakt, że zorganizowanie opieki dla dziecka w tak krótkim czasie nie jest zadaniem łatwym oraz nie zawsze możliwym do wykonania, w czwartek i piątek w placówkach oświatowych będą realizowane zajęcia opiekuńcze.

W przypadku konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do 8. roku życia z powodu zamknięcia placówki edukacyjnej, rodzicowi przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Zasiłek będzie pobierany z budżetu państwa i nie jest potrzebne zwolnienie lekarskie, wystarczy oświadczenie rodziców, które składa się u pracodawcy, a którego wzór można pobrać na stronie internetowej ZUS w Ostrowi Mazowieckiej.

  Ponadto  zostaje zawieszone  od 12 do 25 marca  funkcjonowanie:

– Gminnej  Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej oraz Filii Biblioteki Publicznej w Prostyni,

– Klubów Senior+ w Małkini Górnej oraz w Prostyni,

- Gminnego Żłobka w Małkini Górnej.

Jednocześnie w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Urzędu, proszę  o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej ( tel. 29 644 80 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Zachęcamy również do dokonywania należnych płatności elektronicznie:

Nr konta 24 8923 1021 0100 0169 2001 0011

Informacja ogólna NFZ dotycząca koronawirusa  (całodobowa) – 800 190 590

Dziękujemy za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Wójt Gminy Małkinia Górna
Bożena Kordek       

Informacja Ministra Edukacji Narodowej

Informacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego

Polecenie Wojewody Mazowieckiego

Polecenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 11.03.2020

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!