Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Gminne Obchody 97 Rocznicy  Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2015r, rozpoczęły się od złożenia wiązanek pod pomnikiem Marszałka Jozefa Piłsudskiego. Kwiaty złożyła delegacja władz gminnych w składzie: Wójt Gminy Pani Bożena Kordek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zbigniew Nietubyć i Sekretarz Gminy Pan Dariusz Chmielewski oraz delegacja uczniów z Zespołu Szkół Nr 2. Patronem wchodzącego w skład Zespołu Szkól Nr 2 gimnazjum jest Marszałek Józef Piłsudski. W uroczystościach na Cmentarzu Żołnierzy Polskich udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje pocztów sztandarowych, delegacje ze szkół oraz przedstawiciele różnych instytucji i różnych środowisk. 

Mszę świętą swoją obecnością  uświetniły następujące delegacje pocztów sztandarowych:

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, PS Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej, PS Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej – sztandar Armii Krajowej, PS Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni, PS Szkoły Podstawowej i. ks. Jana Twardowskiego w Glinie, PS Szkoły Podstawowej i. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, PS Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Małkini Górnej, PS Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, PS Małkińskiego Klubu Sportowego, PS Straży Pożarnych: OSP Daniłówka, OSP Glina, OSP Grądy, OSP Kańkowo, OSP Małkinia Górna, OSP Prostyń, OSP Treblinka, OSP Zawisty Podleśne

Kwiaty i wiązanki  pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich złożyli przedstawiciele władz gminy oraz przybyłe delegacje:

delegacja Radnych PSL Gminy Małkinia Górna, delegacja Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małkini Górnej, delegacja Sołtysów Gminy Małkinia Górna, delegacja Policji z Komisariatu Policji w Małkini Górnej, delegacja Zespołu Szkół Gminnych Nr 2 w Małkini Górnej, delegacja Zespołu Szkół Gminnych Nr 1 w Małkini Górnej, delegacja Zespołu Szkół Gminnych w Prostyni, delegacja Szkoły Podstawowej w Orle, delegacja Szkoły Podstawowej w Kańkowie, delegacja Szkoły Podstawowej w Kiełczewie, delegacja Przedszkola Samorządowego, delegacja Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Małkini Górnej.

W trakcie uroczystości Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek zwróciła się do mieszkańców gminy między innymi tymi słowami:

„Manifestujmy swój patriotyzm. To święto zawsze powinno łączyć wszystkich Polaków. 

Bądźmy dumni z naszej Polski.

Kochajmy Polskę nie tylko taką z obrazów, z filmów czy z poematów, kochajmy  Polskę realną i konkretną.

Bądźmy dumni z tego, że nasze przedszkolaki zrobiły kotyliony, że mamy wśród młodzieży wolontariuszy.

Bądźmy dumni z tego, że są z nami harcerze, że są poczty sztandarowe, że jest młodzież, że są przedstawiciele różnych środowisk i grup społecznych. 

Bądźmy dumni z tego, że możemy tu dzisiaj być razem.

Uczmy się doceniać to, co właśnie teraz robimy razem dla naszej gminy i dla naszego kraju, to co jest treścią naszego powszedniego dnia, to co dopiero powstaje, co kształtuje się, na co my mamy dziś wpływ.

Ten wpływ jest bardzo realny.

To o od nas samych zależy jak zagospodarujemy naszą wolność w naszym kraju i w naszej Małej Ojczyźnie, w naszej gminie”.

W dalszej części uroczystości odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej Ksiądz Kanonik Henryk Stawierej w asyście Księdza Kanonika Tadeusza Kaczyńskiego, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małkini Górnej. W asyście Mszy Świętej uczestniczyli także ks. Wojciech Choiński oraz ks. Krzysztof Godlewski, który wygłosił Słowo Boże.

Dzieci z miejscowego Przedszkola Samorządowego pod okiem swoich nauczycieli, przygotowały dla mieszkańców gminy przybyłych na uroczystości rocznicowe, biało – czerwone kotyliony. Dzień wcześniej do Urzędu Gminy przybyła delegacja przedszkolaków, która przekazała kotyliony Pani Wójt. Dzięki wolontariuszom z Zespołu szkół Nr 2 wszyscy obecni mogli takie kotyliony otrzymać.

Druga część Gminnych Obchodów 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w Zespole Szkół Nr 2. Dla przybyłych gości w 2.5 godzinnym koncercie wystąpili:

Liza Wesołowska – sopran liryczny, solistka i kameralistka Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Mazowieckiego Teatru Muzycznego i Filharmonii Narodowej,

Tomasz Pieluchowski – tenor, związany zawodowo z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie,

Piotr Szymanowicz – pianista, kameralista, związany zawodowo z Filharmonią Łódzką i Narodową oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Gminnych Obchodach Odzyskania przez Polskę Niepodległości Wójt Gminy Pani Bożena Kordek składa serdeczne podziękowania.

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd