Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W pierwszy dzień po Świętach Wielkanocnych 7 kwietnia b.r. uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych uczestniczących w projekcie „Moja przyszłość” wzięli udział w całodziennej wycieczce edukacyjnej do Białowieży. Wyjechaliśmy o godzinie 7:30. Wycieczkę organizowało biuro podróży Azymut z Ostrołęki, które zostało wyłonione w drodze zapytania ofertowego, pilotem była Pani Izabela Rawa.

 

W wycieczce wzięli udział uczniowie i uczennice z czterech szkół podstawowych, tj. Szkoły Podstawowej nr 1 z Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej nr 2 z Małkini Górnej, Szkoły Podstawowej w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej w Kiełczewie - wraz z opiekunami w osobach pań Justyny Kotowskiej, Marii Pekałowskiej, Agaty Młynarczyk, Hanny Kiełek, Anety Kowalczyk oraz pana Adama Kocha.

 


REKLAMA

Uczniowie zwiedzili z przewodnikami Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie podziwiali żubry, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki, wilki, żbiki, rysie oraz koniki polskie typu tarpan, zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym na ekspozycji stałej prezentowane są najbardziej charakterystyczne dla Puszczy Białowieskiej zbiorowiska leśne. Następnie wzięli udział w prelekcji pt.: „Żubr – symbol Puszczy Białowieskiej”. W trakcie zajęć kameralnych wykorzystano prezentację multimedialną „Tropem żubra”, zajęcia ukazały uczniom historię tego największego ssaka Europy a naszego „dobra narodowego”, biologię tego gatunku oraz proces przywrócenia żubra naturze i jego ochrony. Na koniec uczniowie zwiedzili prawosławną Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Białowieży, która obecnie jest w trakcie rewitalizacji, gdzie podziwiali ceramiczny ikonostas świątyni oraz zgłębili wiedzę na temat roli ikony w religii Prawosławia.

 

Około godziny 15.30, w dworku „Gawra” wszyscy zjedli smaczny obiad, wzmocnili siły po całodziennym zwiedzaniu. Pogoda i humory dopisały, było gwarno, wesoło i ciekawie.

 

W drodze powrotnej obowiązkowy przystanek w McDonald’s. Do domów dotarliśmy po godzinie 20.30, zmęczeni ale pełni wrażeń. Kolejna wycieczka przewidziana jest w dniu 9 maja 2015 r. i będzie to Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie pojadą wszyscy uczestnicy projektu.

 

Danuta Włodarczyk i Anna Konferowicz - Asystentki Koordynatora


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd