Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Zapraszamy do nowego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Podatki”. Kierujemy go do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Głównym celem jest pokazanie w przystępny sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu kształtujemy świadomość oraz przekazujemy wiedzę o podatkach.

 

Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej misji, wyjaśnimy istotę i potrzebę płacenia podatków, a także płynące z tego korzyści. Natomiast nauczycielom, ułatwimy przekazanie tej wiedzy, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na podejmowanie w przyszłości racjonalnych decyzji, które pomogą im odnieść sukces w życiu zawodowym.
W kolejnych latach planujemy nowe misje między innymi z zakresu budżetu państwa i ułatwień dla podatników.


REKLAMA
Zgłoszenie do programu jest bardzo proste. Wystarczy, że nauczyciel wypełni formularz zgłoszeniowy. Już w ciągu kilku dni na adres szkoły dostarczone zostaną bezpłatne materiały dydaktyczne. Opisują one zagadnienia podatkowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów, tak aby pomóc im zrozumieć wszystkie zagadnienia.

 

W skład jednego zestawu wchodzi:

· scenariusz lekcji „Poznaj podatki, kojarz korzyści” dla nauczyciela,
· 2 plakaty edukacyjne,
· 3 zestawy dwudziestu kart do gry edukacyjnej,
· prezentacja Power Point,
· animowany film edukacyjny,
· 3 portfele z logo programu,
· płyta CD z wszystkimi materiałami merytorycznymi programu.

 

Na podstawie zamówionego zestawu edukacyjnego nauczyciel przeprowadza dwie lekcje
o podatkach. Po przeprowadzeniu pierwszej wybrany trzyosobowy zespół uczniów przygotuje pracę pisemną pod tytułem „Poznałem podatki, kojarzę korzyści”. Na jej podstawie odbywa się debata. Od decyzji uczniów i nauczyciela zależy czy debata zorganizowana zostanie w ramach klasy, kilku klas, całej szkoły czy lokalnie z udziałem społeczności i zaproszonych gości.

 

Następnym etapem realizacji projektu jest rejestracja pracy konkursowej na stronie www.finansoaktywni.pl, w skład której wchodzą praca pisemna pt. „Poznałem podatki, kojarzę korzyści” oraz relacja z debaty – krótki opis wraz ze zdjęciami.

 

Termin przyjmowania prac mija 31 maja 2015 roku.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 8 czerwca 2015 roku. Jury wyłoni 16 zespołów wraz
z nauczycielami będącymi ich opiekunami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

· 16 dwudniowych wycieczek do Warszawy dla szkół, z których będą wyłonione zwycięskie zespoły (48 uczniów oraz 16 nauczycieli). W ramach wycieczki zwycięzcy zwiedzą Ministerstwo Finansów oraz Sejm,
· 16 tabletów dla nauczycieli – opiekunów zwycięskich zespołów,
· 3 tablety dla uczniów jednego najlepszego zespołu,
· 45 kompletów zestawów upominków dla uczniów pozostałych zwycięskich zespołów.

 

Zapraszamy do udziału w programie. Zadbajmy wspólnie o edukację finansową młodego pokolenia!

 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej programuwww.finansoaktywni.pl. Pytania związane z programem edukacyjnym „Finansoaktywni: Misja podatki” oraz z konkursem prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwonić pod numer telefonu: 22 544 05 16.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd