Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak co roku, w każdy trzeci czwartek listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Celem corocznych akcji jest motywowanie palaczy do zerwania z nałogiem oraz promowanie stylu życia wolnego od dymu tytoniowego. Mimo iż  w ostatnich latach liczba palących Polaków spada, to dane epidemiologiczne wciąż są zatrważające. Palenie tytoniu niezmiennie pozostaje jedną  z głównych przyczyn zgonów wśród dorosłej populacji Polaków. 

Rzucenie palenia i utrzymanie abstynencji ułatwia pomoc specjalistów. Fachową pomoc i doradztwo prowadzi działająca przy Centrum Onkologii w Warszawie Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 1100- 1900 pod numerem 801 108 108  lub 22 211 80 15. Informacji na temat metod rzucenia palenia można zasięgnąć również na stronie www.jakrzucicpalenie.pl

Warto przypomnieć, że w ubiegłym  roku weszła w życie nowelizacja ustawy antynikotynowej zaostrzająca zasady korzystania z e-papierosów. Co to oznacza dla 3 mln osób palących papierosy elektroniczne?

Zgodnie z nowymi przepisami,  palenie papierosów elektronicznych  podlega identycznym zakazom, jak palenie papierosów tradycyjnych. Nie wolno  palić e-papierosów w miejscach publicznych,  np. w szkołach, pomieszczeniach zakładów pracy,  restauracjach,  przystankach komunikacji publicznej, placach zabaw dla dzieci. Za palenie e-papierosa w miejscu niedozwolonym należy liczyć się z możliwością grzywny do 500 zł. E-papierosy stały się także towarem tylko dla dorosłych - żeby móc je legalnie kupić, trzeba być osobą pełnoletnią.

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!