Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Podczas prac w Małkini kolejne elementy przeprawy drogowej montowane są nad torami nocą, by nie zakłócać codziennego ruchu pociągów. Ponad 100-metrowy wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Obiekt usprawni komunikację drogową i kolejową, zwiększy też bezpieczeństwo.

 

Specjalistyczny dźwig układa kolejne części przeprawy. Nad torami na pięciu przęsłach zostanie zamontowanych 65 betonowych belek – najdłuższe o długości 29 m. Te roboty zakończą się jeszcze w tym tygodniu. Wcześniej wykonano przyczółki i podpory przęseł. Obok nasypu powstają ściany oporowe, rozpoczęła się też budowa dojazdów do obiektu. Po jego obu stronach znajdą się ronda, a dla pieszych i rowerzystów przewidziano chodniki i ścieżkę rowerową. Pojazdy przejadą jednojezdniową trasą o dwóch pasach ruchu (po jednym w każdą stronę). Zakończenie robót zaplanowano na I kwartał 2022 r.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/mosty/wiadomosci/61192,rail-baltica-11-bezkolizyjnych-skrzyzowan-na-mazowszu © inzynieria.com

Więcej przeczytasz na www.inzynieria.com

 

 

 

 

Święta już za miesiąc. Dzieci zaczynają pisać listy do Mikołaja, zaczynamy myśleć nad prezentami dla najbliższych. A może czas też pomyśleć o pomocy dla kogoś całkowicie nam obcego ? Myśleliście może o przyłączeniu się do akcji „Szlachetna Paczka” ? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście dziś jest ten dzień. Pomagając innym, pomagamy też sobie 😊

Akcja z roku na rok przybiera coraz większy zakres. Można pomagać całkowicie nam obcym ludziom:

Czytaj więcej...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 07.05.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu ostrowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

 

 

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 07.05.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 149/ (12)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 4/ (0)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 0/ (0)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0/ (0)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 10/ (0)
 • liczba zgonów powiązanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0/ (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 6/ (0)

Czytaj więcej...

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechny problem uzależnienia od tytoniu.

 

Światowy Dzień bez Tytoniu jest dobrą okazją do rozmów na temat uzależnienia, szczególnie teraz 
w dobie panującej epidemii koronawirusa.

 

Światowa Organizacja Zdrowia wydała raport, w którym analizuje wpływ palenia papierosów na przebieg  COVID-19. Badania sugerują, że palenie tytoniu może zwiększać ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia u osób z chorobami układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Słabszy system krążenia u pacjentów z COVID-19, którzy palą lub palili papierosy, może powodować, że są oni bardziej podatni na ciężkie objawy i narażeni na śmierć w wyniku powikłań po infekcji. Rzucenie palenia może przyczynić się do tego, że organizm lepiej poradzi sobie z objawami zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

WHO rekomenduje rzucenie palenia, nie tylko ze względu na pandemię COVID-19, ale dla ogólnej poprawy zdrowia.

 

Dlaczego warto rzucić palenie?

Czytaj więcej...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 21.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu ostrowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

 

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 21.04.2020 r.

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 151/ (38)

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 0/ (0)

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 4/ (0)

 • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0/ (0)

 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 9/ (0)

 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 5/ (0)

 • liczba zgonów powiązanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1/ (0)

 

Stan zdrowia osób zakażonych nie wymaga hospitalizacji.

Czytaj więcej...

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd