Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Mazowiecka Szkoła Opowiadaczy to działania edukacyjne i artystyczne, które tworzymy w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie sztuką opowiadania (ang. storytelling) w pracy edukatorów, nauczycieli, instruktorów, wychowawców, społeczników, a także lokalnych liderów kultury.

Sztuka opowiadania jest jak jazz: warto poznać klasyczne reguły, żeby móc swobodnie improwizować. Dlatego przygodę z opowiadaniem historii proponujemy zacząć od solidnego warsztatu, opartego na opowieściach tradycyjnych, przeznaczonych do ustnego wykonania.

Będziemy poznawać wyznaczniki dobrej ustnej opowieści, takie jak tempo i rytm, wyrazista struktura oparta na powtórzeniach, obrazy-metafory poruszające wyobraźnię, uczucia angażujące opowiadacza i słuchacza, równowaga między dystansem i bliskością wobec opowiadanej historii.
Sztuka opowiadania historii to również sztuka pogłębiania świadomości ciała i głosu, obecności scenicznej/publicznej/bycia w przestrzeni, budowania interakcji ze słuchaczami i szerzej – wspólnoty. Będziemy się zastanawiać, w jaki sposób opowiadanie historii może służyć budowaniu lokalnych wspólnot oraz wpływać na jakość naszej komunikacji ze światem. Aby z odwagą, pięknie i dobitnie zabierać publicznie głos w ważnych dla nas sprawach.
To również droga do poszukiwań i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez tworzenie spektakli narracyjnych, słuchowisk, podcastów.
Inicjatorem i organizatorem Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy jest Mazowiecki Instytut Kultury.
Tegoroczna edycja Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy będzie skupiona wokół tematyki ekologicznej i związków ekologii i kultury. Jest odpowiedzią na potrzebę „natchnienia ekologicznego”, wyrażaną przez liderów instytucji kultury z woj. mazowieckiego w czasie pandemii.
Do udziału w projekcie zaprosiliśmy 5 edukatorek/animatorek kultury z Wiązownej, Małkini Górnej, Zwolenia, Żyrardowa i Gostynina.
 
Na wspólny spacer zapraszamy 25 września. Ruszamy z GOKiS Małkinia Górna o 13:30.

Zapraszamy na wycieczkę do sokolarni w Białymstoku. Zapisy w GOKiS Małkinia Górna i u Instruktora.

Koło Ornitologiczne działające w GOKiS Małkinia Górna zaprasza na zajęcia. Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu. O ich terminie decyduje Instruktor. Zapraszamy.

25 września odbędą się XXIII Jesienne Biegi Małkińskie. Na zawody zapraszają Organizatorzy: Urząd Gminy w Małkini Górnej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Małkiński Klub Biegacza "TEAM" oraz Rockwool Polska. Szczegółowy regulamin poniżej.

Czytaj więcej...

7 września rusza koło szachowe. Poprowadzi je Józef Flaziński - Instruktor sportu w szachach od 1999 roku. Sędzia szachowy klasy państwowej. Zawodnik I++( pierwsza kategoria szachowa i wypełnione normy na kandydata na mistrza). Prezes UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe w Sokołowie Podlaskim.
 

Czytaj więcej...

Małymi krokami zbliżamy się do końca wakacji, a co za tym idzie startuje nowy sezon kulturalny. Poniżej prezentujemy nasze propozycje na sezon 2021/2022. Zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu. Ilość miejsc w grupach ograniczona.

28 sierpnia zapraszamy do GOKiS na Piknik Rodzinny. Jednym z punktów programu jest pokaz Szkoła Tańca Latino Fever, która będzie prowadziła u nas zajęcia. Ponadto wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd