Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W tym roku hasłem przewodnim marszu było „ Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”,. Tak jak powiedział z-ca prezydenta Białegostoku pod Pomnikiem Katyńskim: To trudne karty naszej pamięci, ale żaden naród nie może istnieć i rozwijać się bez przywiązania do swojej tradycji i dziejów” Marsz ten upamiętnia tragiczne losy polskich obywateli zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX w.

Uczniowie gimnazjum biorą corocznie udział w tym podniosłym święcie. Jest to tradycja zapoczątkowana przez panią Małgorzatę Ferenc.

Czytaj więcej...

Jesienna pora, deszczowe poranki i mokra gleba. Jest to pora, w której grzyby rozpoczynają swój sezon. Zanim jednak wybierzemy się, powinniśmy nauczyć się zasad rozpoznawania i zbierania grzybów. Taką możliwość miała klasa 2A, która wraz z opiekunkami P. M. Rolek oraz P. B. Narowską wybrała się do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej na wystawę grzybów.

Czytaj więcej...

W pierwszą sobotę września podobnie jak w latach ubiegłych odbyła się w Treblince piękna i wzruszająca uroczystość, która upamiętnia kaźń i męczeństwo więźniów Karnego Obozu Pracy Treblinka I i obozu zagłady Treblinka II.

Czytaj więcej...

1 czerwca 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi, na problem, jakim jest spadek czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży oraz chęć pobicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu ustanowionego 10 czerwca 2016 roku, wynoszącego 432 608 osób.

Czytaj więcej...

W dniu 25 maja 2017r na stadionie MOSiR Ostrów Maz odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach kalendarza imprez sportowych pod nazwą XIX Igrzyska Młodzieży Szkolnej – zawody powiatowe. Jest to impreza pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W ramach kalendarza starty w imprezie, z sukcesami, odnotowujemy co rok. „Królowa sportu” jest dyscypliną przedostatnią , jeśli chodzi o kalendarz. Jest ona jednak bardzo istotna jeśli chodzi o prym w powiatowym sporcie szkolnym. Szkoła nasza, jak już wspomniałam, startuje, z sukcesami, w tych zawodach.

Czytaj więcej...

 

Za półtora miesiąca kończę gimnazjum, a co za tym idzie opuszczam szkolną gazetkę i publikacje autorskich tekstów na profilu mojej szkoły na YoungFace.TV. Nie pracowałam długo, bo zaledwie rok, ale to właśnie ten jeden rok sprawił, że jestem, kim jestem.

 

Czytaj więcej...

Położenie naszej miejscowości nieopodal stolicy, w której sporo się dzieje, skłania nauczycieli do organizacji wyjazdów integracyjnych dla uczniów. Można byłoby się zastanawiać, czy szkoła, jak proponuje uczniom wycieczkę do Warszawy, jest w stanie zaproponować atrakcyjny program. Ilu pedagogów tyle pomysłów, ilu uczniów taka giełda propozycji.

Czytaj więcej...

"Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.’’

Anthony Robbins

 

28.02.2017 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, z którego kwota została przekazana na rehabilitację dla ucznia klasy II b Jakuba Socika. Dzięki niezbędnym ćwiczeniom, można spowolnić chorobę z którą walczy on każdego dnia.

Uczniowie i nauczyciele, jak zwykle wykazali się otwartymi sercami i hojnymi portfelami.

Czytaj więcej... 

7.02.2017 roku nasza szkoła zorganizowała 10 Turniej o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna w siatkówce dziewcząt. Uroczystego otwarcia dokonał sekretarz gminy pan Dariusz Chmielewski. Na rozpoczęciu pan Marcin Wojciechowski przedstawił system i program rozgrywek i nagrody o jakie walczyły zaproszone drużyny. W sportowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn: Małkinia Górna, Czerwin, Czyżew, Jasienica, Nur i Boguty Pianki.

Czytaj więcej...

Dnia 2 lutego 2017 r. grupa najlepszych redaktorów „Dwójeczki” wraz z panią B. Siwek odwiedziła Urząd Gminy w Małkini Górnej, aby podziękować Pani Wójt za transport na wycieczkę, jednocześnie przeprowadzić wywiad na temat pracy i planów dotyczących naszej gminy. Byliśmy umówieni na godzinę 14, na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani przez panią wójt i zaproszeni do gabinetu, gdzie pracuje i przyjmuje interesantów

. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od części oficjalnej. Igor Kraszewski złożył na ręce pani wójt podziękowanie , które dotyczyło naszej wycieczki do Warszawy na galę rozdania nagród konkursu „Energia ze słońca” i zwiedzania Muzeum Historii Żydów, na którą nasi dziennikarze pojechali , dzięki sfinansowaniu transportu przez Panią Wójt.

Czytaj więcej...

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd