Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Zakupione dzięki wsparciu UE busy do przewozu osób zakażonych właśnie dotarły do pierwszych dwóch stacji pogotowia ratunkowego – „MEDITRANS Ostrołęka” i w „RM Siedlce”. Będą one służyły do transportu osób zakażonych, niewymagających wsparcia ratowników medycznych. Jak zaznaczają dyrektorzy placówek, to duże usprawnienie pracy zwłaszcza teraz, gdy liczba osób zakażonych jest coraz większa.

Ten zakup w znaczący sposób usprawni pracę stacji pogotowia. Obecnie do wszystkich przypadków wysyłane są ambulanse z pełną asystą ratowników. Nie zawsze jest to jednak konieczne. W przypadkach zakażeń niewymagających natychmiastowej pomocy lekarza najważniejsze jest przetransportowanie pacjenta do odpowiednich placówek medycznych – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Umowa z firmą Plaza Motors Poland Sp. z o.o. na dostawę 5 samochodów – 8 i 9 osobowych marki Ford Custom została podpisana 14 kwietnia br. Wszystkie pojazdy mają być dostarczone do 28 kwietnia br. Jednak już dziś pierwsze dwa pojazdy dotarły do Siedlec i Ostrołęki.

 

Teraz najważniejszy jest czas. Dzięki sprawnej realizacji umowy – pojazdy trafiły do stacji pogotowia po niespełna kilku dniach od jej podpisania, osoby zakażone, a niewymagające asysty ratowników medycznych,  będą mogły szybciej zostać poddane testom i otrzymać fachową pomoc – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Dziś z samego rana nowy bus do przewozów osób zakażonych podjechał pod stację MEDITRANSu w Ostrołęce – To dla nas nieocenione wsparcie.  Dzięki temu dodatkowemu samochodowi zwiększą się nasze możliwości operacyjne, w tym również te związane z walką w koronawirusem. Będziemy mogli pomagać większej liczbę potrzebujących  – podkreśla dyrektor  SPZOZ "Meditrans Ostrołęka" Mirosław Dąbkowski

 

Pojazdy wyposażone są w osłonę kierowcy oddzielającą przedział pasażerski oraz w łatwo zmywalną tapicerkę. Wszystko, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i pacjentom.

 

– Te samochody będziemy wykorzystywać do przewozu osób zakażonych, ale niewymagających opieki ratowników. Takich wyjazdów mamy coraz więcej, więc to bardzo ważne wsparcie – podkreśla dyrektor SPZOZ "RM Siedlce" Leszek Szpakowski.

 

To nie koniec wsparcia dla mazowieckich stacji pogotowia. Planowany jest również zakup nowych ambulansów medycznych typu: C/B na bazie samochodu Man TGE wyposażonych w sprzęt i aparaturę medyczną: nosze, krzesło, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, defibrylator transportowy oraz respirator, które spełniają wymagania ww. stacji pogotowia. Ambulanse powinny zostać dostarczone do 30 czerwca 2020.

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!