Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Zakupione dzięki wsparciu UE busy do przewozu osób zakażonych właśnie dotarły do pierwszych dwóch stacji pogotowia ratunkowego – „MEDITRANS Ostrołęka” i w „RM Siedlce”. Będą one służyły do transportu osób zakażonych, niewymagających wsparcia ratowników medycznych. Jak zaznaczają dyrektorzy placówek, to duże usprawnienie pracy zwłaszcza teraz, gdy liczba osób zakażonych jest coraz większa.

Ten zakup w znaczący sposób usprawni pracę stacji pogotowia. Obecnie do wszystkich przypadków wysyłane są ambulanse z pełną asystą ratowników. Nie zawsze jest to jednak konieczne. W przypadkach zakażeń niewymagających natychmiastowej pomocy lekarza najważniejsze jest przetransportowanie pacjenta do odpowiednich placówek medycznych – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Umowa z firmą Plaza Motors Poland Sp. z o.o. na dostawę 5 samochodów – 8 i 9 osobowych marki Ford Custom została podpisana 14 kwietnia br. Wszystkie pojazdy mają być dostarczone do 28 kwietnia br. Jednak już dziś pierwsze dwa pojazdy dotarły do Siedlec i Ostrołęki.

 

Teraz najważniejszy jest czas. Dzięki sprawnej realizacji umowy – pojazdy trafiły do stacji pogotowia po niespełna kilku dniach od jej podpisania, osoby zakażone, a niewymagające asysty ratowników medycznych,  będą mogły szybciej zostać poddane testom i otrzymać fachową pomoc – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Dziś z samego rana nowy bus do przewozów osób zakażonych podjechał pod stację MEDITRANSu w Ostrołęce – To dla nas nieocenione wsparcie.  Dzięki temu dodatkowemu samochodowi zwiększą się nasze możliwości operacyjne, w tym również te związane z walką w koronawirusem. Będziemy mogli pomagać większej liczbę potrzebujących  – podkreśla dyrektor  SPZOZ "Meditrans Ostrołęka" Mirosław Dąbkowski

 

Pojazdy wyposażone są w osłonę kierowcy oddzielającą przedział pasażerski oraz w łatwo zmywalną tapicerkę. Wszystko, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i pacjentom.

 

– Te samochody będziemy wykorzystywać do przewozu osób zakażonych, ale niewymagających opieki ratowników. Takich wyjazdów mamy coraz więcej, więc to bardzo ważne wsparcie – podkreśla dyrektor SPZOZ "RM Siedlce" Leszek Szpakowski.

 

To nie koniec wsparcia dla mazowieckich stacji pogotowia. Planowany jest również zakup nowych ambulansów medycznych typu: C/B na bazie samochodu Man TGE wyposażonych w sprzęt i aparaturę medyczną: nosze, krzesło, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, defibrylator transportowy oraz respirator, które spełniają wymagania ww. stacji pogotowia. Ambulanse powinny zostać dostarczone do 30 czerwca 2020.

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd