Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_167_16777215_00_images_zjecia2016_swieto_niepodleglosci_inaczej_IMG_7053_1024x684.jpgW dość nietypowy sposób, celebrowała Święto Niepodległości, grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej. Po raz drugi, wzięliśmy udział w II Festiwalu Sztafet Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego. Impreza zorganizowana, po raz drugi,  przez Klub Sportowy Ski Kraków miała charakter trzydniowego pobytu w stolicy (10-12 listopada 2016r) uatrakcyjnionego min imprezami sportowymi. Festiwal sztafet jest inicjatywą trzyletniego przygotowywania się do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biorą w niej udział uczniowie wybranych gimnazjów z całej Polski, noszących imię naszego Wielkiego Polaka. W tym roku w imprezie wzięły udział reprezentacje z 12 gimnazjów. 

Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania pod względem zakwaterowania (Hotel Aramis w Warszawie), opieki (wolontariusze oraz opiekunowie poszczególnych gimnazjów), logistyki (przemieszczanie się metrem, tramwajami czy autobusami ściśle zsynchronizowane) czy nagród (medale za każdy z trzech biegów dla każdego a puchary dla pierwszych trójek), których do Małkini, na pamiątkę tego wydarzenia, przyjechało kilka. Uczestnicy wydarzenia płacili za udział symboliczną kwotę. 90 % kosztów pokrywało MSiT oraz sponsorzy. Dzięki udziałowi w II Festiwalu Sztafet Gimnazjalistów, mieliśmy okazję zobaczyć celebrowanie naszego święta, nie tylko przez pryzmat marszów i niepokojów, które często relacjonowane są tego dnia przez media. Mieliśmy również okazję spotkania z Panem Leszkiem Cichym – pierwszy na Świecie zdobywca Mont Ewerestu zimą oraz Panem Robertem Korzeniowskim – mistrz olimpijski i Świata w chodzie sportowym, który poprowadził rozgrzewkę przed milą niepodległości (1918m) 11 listopada. Mieliśmy okazję zwiedzić Centrum Olimpijskie wraz z Muzeum sportu.

  Pod względem sportowym, i nie tylko, nasza ekipa sprawiła się bardzo dobrze. Najlepsze, wśród wszystkich gimnazjalistek, w Teście Coopera oraz Mili Piłsudskiego okazały się Gabrysia i Małgosia. Krystian w swojej grupie biegowej był trzeci. Wśród 12-stu gimnazjów, drużynowo wygraliśmy test Coopera J. Po południu 12 listopada wyruszyliśmy w drogę powrotną, do domu.

 Bardzo dziękuję całej naszej ekipie za naprawdę  godne reprezentowanie naszej szkoły w tym wydarzeniu a byli to: Gabrysia Rytel, Małgosia Dawidczyk, Julka Piotrak, Krystian Sadowski, Stasiu Rukat i Jakub Iwanowski.   

                                                                                          Opiekun grupy – Agata Rostkowska

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!