Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_stop_cyberprzemocy_100_4544.jpgW dniu 27 stycznia 2017r. uczniowie klas VI SP i klas I-III Gimnazjum naszej szkoły obejrzeli 2 godzinny spektakl profilaktyczny na temat cyberprzemocy. W trakcie spektaklu uczniowie mieli możliwość wcielania się w różne role. 

31 stycznia 2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w 3 godzinnych dramowych warsztatach psychoedukacyjnych na temat cyberprzemocy.

Poznali sposoby zapobiegania zagrożeniom obecnym w internecie i konstruktywnego rozwiązywania sytuacji problemowych, których mogą doświadczyć w wirtualnym świecie, a także zasady bezpiecznego udostępniania treści prywatnych. Warsztaty były prowadzone metodą dramy stosowanej, która sprzyja zaangażowaniu w zajęcia wszystkich uczestników i nauce poprzez doświadczenie.
1 lutego 2017r. również nauczyciele wzięli udział w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień.
Spektakl jak i warsztaty dla uczniów i nauczycieli zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „STOP -KLATKA” z Warszawy w ramach realizacji projektu profilaktycznego „Sieć - Teatr Forum przeciw cyberprzemocy”, który jest innowacyjnym programem profilaktyczno-edukacyjnym bazującym na naturalnych zdolnościach młodzieży do wchodzenia w role i nauki poprzez działanie.

Ewa Perzanowska, Jolanta Rydzewska.

 

Ostatnio naszą szkołę odwiedziła grupa młodych, utalentowanych osób, które przeprowadziły dla nas zajęcia z cyberprzemocy
W piątek 28 stycznia 2017r. przedstawili nam spektakl, opowiadający historię Piotrka, który nagrywał bardzo dobre filmiki z recenzjami gier komputerowych. Pewnego razu osoba współpracująca z nim namówiła go, aby nagrał filmik dotyczący relacji damsko-męskich. Piotrek poprosił o pomoc swoją dziewczynę, która bardzo wspierała go w prowadzeniu tego bloga. Zaproponowała mu, aby umieścił w tym filmiku niestosowne fotografie swojej byłej dziewczyny. Jak się potem okazało, był to bardzo zły pomysł, ponieważ dziewczyna, której zdjęcia umieszczono, przeżyła wielką traumę, a chłopak poniósł ogromne konsekwencje swojego zachowania. Przez ukazanie tej historii pokazano nam, jak bardzo ważne jest to, aby przemyśleć, co udostępniamy publicznie i jak może to wpłynąć na innych.
Następną częścią do zrealizowania były warsztaty, przeprowadzone przez grupy dobrane w pary z każdą klasą oddzielnie. W mojej grupie zajęcia prowadziła Karolina i Kamila, z którymi rozmawialiśmy na różne tematy związane z cyberprzemocą i odpowiadaliśmy na wiele pytań. Robiliśmy różne fajne ćwiczenia, ale myślę, że najciekawsze było, kiedy podzieliliśmy się na 4 mniejsze grupki i dostaliśmy do przeczytania historię pokazującą sytuację cyberprzemocy. Następnie mieliśmy wcielić się w sprawców i osoby doświadczające cyberprzemocy, a potem ustawić się w bezruchu tak, aby inni odgadli, którą historię chcemy im pokazać.
Uważam, że warsztaty i spektakl były bardzo ciekawe i nie był czas stracony. Na pewno wiele się na nich dowiedzieliśmy.
WERONIKA KOSOWSKA III a

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!