Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

„Twórz, działaj, włącz się”. To  był główny nurt całego wydarzenia. My, redaktorzy „Dwójeczki”: Daria Tadko, Wiktoria Iwanowska, Weronika Kosowska, Karolina Bończyk, Ania Sadowska, Igor Kraszewski, Maciej Poliński, Maria Suchcicka, Ala Nowacka, Julia Majewska, Kuba Zaręba, Kuba Romanowski oraz nasz redaktor naczelny pani Barbara Siwek, jako, że lubimy „działać”, chętnie wzięliśmy udział w nim udział. Wyjechaliśmy 9 maja bardzo wcześnie, aby zawiadomić o swojej obecności w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Po rejestracji otrzymaliśmy identyfikatory i kilka drobnych upominków, jednak dopiero następna część nas zachwyciła. Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy, w których prowadzone były warsztaty z profesjonalnymi trenerami. Myślą przewodnią zajęć był wolontariat w sieci.



 

Podczas ćwiczeń nie tylko rozmawialiśmy, ale także testowaliśmy aplikacje stworzone z myślą pomocy dla potrzebujących. O godzinie 14 przyszedł czas na rozpoczęcie debaty na temat „Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni – współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim”. W debacie uczestniczyło kilku zaproszonych gości: pani minister cyfryzacji- Anna Streżyńska, sekretarz stanu- Marzena Michałek, dyrektor Zespołu Analityczno Badawczego- Mateusz Jeżewski  , socjolog i Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Marta Komorska, autor bloga „Halo Ziemia” i „Halo Tato” Konrad Kruczkowski, Adam Janczewski z Rady Dzieci i Młodzieży, przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji- Robert Król oraz prorektor do spraw innowacji i multimediów Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Szcześnik. Goście wymieniali między sobą poglądy i prowadzili ciekawą dyskusję. Oczywiście głos zabierała również publiczność. Bardzo zaintrygowała mnie wypowiedź pewnej młodej kobiety poruszającej się na wózku. Opowiedziała ona o swojej sytuacji i o tym, jak sieć pomaga jej w codziennym życiu. W trakcie debaty również obejrzeliśmy pięć prezentacji młodzieżowych projektów, po czym za pomocą telefonów komórkowych głosowaliśmy na tę najlepszą. Po zakończonej debacie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do ogrodu na koncert zespołu Lilly Hates Roses. Mogliśmy zachwycać się nie tylko doskonałą muzyką na żywo, ale i pięknym, zielonym ogrodem. Myślę, że warsztaty były bardzo pouczające, a debata interesująca. Miło mi było posłuchać o tym, co może dziać się za kilkanaście lat w dziedzinie technologii oraz o tym jak cyfryzacja potrafi pomóc w codziennym życiu. Oficjalnie Europejski Tydzień Młodzieży był wydarzeniem, w którym nie żałuję udziału. 

 

Daria Tadko

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd