Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Prawie każdy z nas kiedyś bawił się w Indian i marzył, by choć raz móc znaleźć się w prawdziwym indiańskim obozie.  Dlatego wybraliśmy się z uczniami naszej szkoły do Wioski Indiańskiej w Borzychach k. Węgrowa Główną część skansenu stanowi obozowisko Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej (Sjuksowie, Arapaho, Czejenowie, Paunisi, Czarne Stopy).Wśród indiańskich namiotów tipi, w których znajdują się misternie wykonane przedmioty (stroje, broń, sprzęty codziennego użytku),oglądaliśmy  również indiańską kuchnię, cmentarz, saunę, warsztat pracy. 

Większość eksponatów to repliki przedmiotów, wykorzystywanych przez Indian z regionu Wielkich Równin i wykonane z tego samego materiału, co oryginały : drewno, pióra, koraliki, kolce igłozwierza, skóra, włosy, barwniki.Gry i zabawy w wiosce to ćwiczenia, które przygotowywały w dawnych czasach dzieci i młodzież indiańską do dorosłego życia. Wielokrotnie od sprawności fizycznej zależało życie nie tylko jednostek, ale i całego plemienia.Każde dziecko  miało okazję spróbować swoich sił w wielu niezwykłych indiańskich konkurencjach.  Dzieci miały możliwość strzelania z łuku oraz włócznią do tarczy , Przechodziły tor przeszkód , nauczyły się tańca indiańskiego oraz własnoręcznie wykonały naszyjnik , który zabrały sobie na pamiątkę. Na koniec było ognisko z pieczonymi kiełbaskami . Wróciliśmy pełni wrażeń oraz ciekawych wiadomości i wspomnień.

 

 

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!