Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_sp-orlo_DSC03531.JPG9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy narodowe święto – 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością, zachodzącymi w niej procesami i wydarzeniami, ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej oraz pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu.
Program artystyczny przygotowali uczniowie z klas: VI, VII, VIII pod kierunkiem pani Iwony Wileńskiej. Był to montaż słowno – muzyczny przedstawiający najważniejsze wydarzenia z naszej historii. 

Muzyka w trakcie uroczystości łączyła się treściowo i czasowo z narracją i recytacją. Ważnym elementem scenografii była dekoracja patriotyczna oraz prezentacja przedstawiająca mapy z okresu rozbiorów Polski, a także najważniejsze obrazy z dziejów Polski takie jak: powstanie listopadowe, powstanie styczniowe, Wiosna Ludów, wybuch I wojny światowej i wreszcie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystość, która uświadomiła wszystkim znaczenie wartości takich jak wolność, niepodległość, suwerenność, zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11:11


Nasz szkoła uczestniczyła również w uroczystościach z okazji Gminnych Obchodów Święta Niepodległości. Przygotowaliśmy kotyliony, a reprezentacja szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 

 

  

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!