Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_333_16777215_00_images_zjecia2016_praktyki_staszic_13140980_858232407619307_1834897756_n.jpgGrupa 14 uczniów z klas drugich i trzecich technikum w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej w maju bieżącego roku uczestniczyła w praktykach zawodowych zorganizowanych w Niemczech. Praktyki były realizowane w ramach projektu pt.: „Praktyczne umiejętności i języki obce – Twoje klucze do wejścia na rynek pracy”, Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+, a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu realizowanego w trybie pozakonkursowym,którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). 

Głównym celem projektu jest stworzenie uczniom możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy i podniesienie przez nich kompetencji zawodowych, językowych, interpersonalnych i społecznych poprzez praktyki zagraniczne na terenie Niemiec (w landzie Turyngia). Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie regionu Mazowsza na dobrze wykształconych fachowców.

Po przyjeździe do Scheibe-Alsbach praktykantów powitali pracownicy niemieckiej organizacji Siegmundsburger Haus Werraqulle. Po spotkaniu nastąpił transfer uczestników do miejsc odbywania praktyk. Uczniowie szkoły realizowali projekt w sześciu obiektach hotelowo – gastronomicznych i w stacji kontroli pojazdów.

W dniach 9.05 – 11.05. 2016 r. miała miejsce wizyta monitorująca prawidłowość przebiegu stażu uczniów.

Młodzież w ramach projektu otrzymała całkowicie za darmo zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, kieszonkowe w wysokości 250 euro, stroje do pracy
w kuchni, restauracji i serwisie samochodowym oraz pomoce dydaktyczne. Uczniowie zostali przygotowani do wyjazdu pod kątem zawodowym, pedagogicznym, językowym
i kulturowym. Zarówno uczniowie, jak i ich pracodawcy byli bardzo zadowoleni ze współpracy. Praktykanci zostali ocenieni jako pracowici, solidni, zaangażowani, a przede wszystkim zawsze uśmiechnięci.

Uczniom biorącym udział w praktykach zostaną  wręczone dokumenty
Europass – Mobilność. Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia).

Adam Przesmycki

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!