Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dnia 29.04. 2016 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Małkini Górnej wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowali rodzice wraz

z wychowawcami. Pierwszym celem naszej wycieczki było zwiedzanie warszawskiego metra. Wyruszyliśmy, więc w naszą podróż ze stacji Warszawa Marszałkowska i przejechaliśmy do stacji Politechnika, tam dotarliśmy na Komisariat Policji Metra Warszawskiego, gdzie powitała nas policjantka pracująca w tym komisariacie.


 

Pani policjantka przeprowadziła ,,Lekcję bezpieczeństwa w metrze” - przekazała dzieciom wiele informacji, m.in.: jak korzystać z żółtego telefonu bezpieczeństwa, co to jest trzecia szyna i jakie zagrożenie stanowi wpadnięcie w torowisko, jakie zasady obowiązują podczas wsiadania i jazdy pociągiem metra, gdzie i do kogo zgłosić się o pomoc w przypadku zagubienia. Uczniów zaciekawiła praca policjantów i ich wyposażenie, a przede wszystkim policyjne radiowozy. Podczas oglądania samochodów policyjnych uczniowie mogli samodzielnie włączyć megafon, policyjne syreny oraz sygnały świetlne. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci i ich opiekunów było spotkanie z pracownikiem Służby Ochrony Metra wraz z psem rasy labrador przeszkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych. Po zwiedzeniu metra podziękowaliśmy za wspaniałą lekcję i przejechaliśmy do budynku Telewizji Polskiej SA. Zwiedzanie budynku okazało się bardzo interesujące. Poznaliśmy studio, w którym powstają programy publicystyczne i informacyjne tj. Panorama, TVP Info, Teleexpress. Dzięki temu, iż program TVP Info realizowany jest przez cały dzień, mogliśmy zobaczyć jak odbywa się nagrywanie takiego programu na żywo. W czasie przerwy pan redaktor pokazał nam, jak ważna w pracy dziennikarza jest umiejętność pięknego i szybkiego czytania. W studiu wiadomości zobaczyliśmy jak powstają niektóre efekty specjalne wykorzystywane przy nagrywaniu programów. Oglądaliśmy garderobę, w której znajdują się ubrania dla prezenterów. Zwiedziliśmy pokój makijażu, w którym redaktorzy i goście są malowani przez wizażystki. Obejrzeliśmy również reżyserkę, w której powstaje dźwięk do programów oraz składane są obrazy. Podziękowaliśmy panom, którzy nas oprowadzali po budynku telewizji i wyruszyliśmy w powrotną drogę. Po drodze zajechaliśmy na ciepły posiłek. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z tak aktywnie spędzonego dnia.

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd