Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_141_16777215_00_images_wycieczka_zsg_nr_1.jpgDnia 29.04. 2016 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Małkini Górnej wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowali rodzice wraz

z wychowawcami. Pierwszym celem naszej wycieczki było zwiedzanie warszawskiego metra. Wyruszyliśmy, więc w naszą podróż ze stacji Warszawa Marszałkowska i przejechaliśmy do stacji Politechnika, tam dotarliśmy na Komisariat Policji Metra Warszawskiego, gdzie powitała nas policjantka pracująca w tym komisariacie.


 

Pani policjantka przeprowadziła ,,Lekcję bezpieczeństwa w metrze” - przekazała dzieciom wiele informacji, m.in.: jak korzystać z żółtego telefonu bezpieczeństwa, co to jest trzecia szyna i jakie zagrożenie stanowi wpadnięcie w torowisko, jakie zasady obowiązują podczas wsiadania i jazdy pociągiem metra, gdzie i do kogo zgłosić się o pomoc w przypadku zagubienia. Uczniów zaciekawiła praca policjantów i ich wyposażenie, a przede wszystkim policyjne radiowozy. Podczas oglądania samochodów policyjnych uczniowie mogli samodzielnie włączyć megafon, policyjne syreny oraz sygnały świetlne. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci i ich opiekunów było spotkanie z pracownikiem Służby Ochrony Metra wraz z psem rasy labrador przeszkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych. Po zwiedzeniu metra podziękowaliśmy za wspaniałą lekcję i przejechaliśmy do budynku Telewizji Polskiej SA. Zwiedzanie budynku okazało się bardzo interesujące. Poznaliśmy studio, w którym powstają programy publicystyczne i informacyjne tj. Panorama, TVP Info, Teleexpress. Dzięki temu, iż program TVP Info realizowany jest przez cały dzień, mogliśmy zobaczyć jak odbywa się nagrywanie takiego programu na żywo. W czasie przerwy pan redaktor pokazał nam, jak ważna w pracy dziennikarza jest umiejętność pięknego i szybkiego czytania. W studiu wiadomości zobaczyliśmy jak powstają niektóre efekty specjalne wykorzystywane przy nagrywaniu programów. Oglądaliśmy garderobę, w której znajdują się ubrania dla prezenterów. Zwiedziliśmy pokój makijażu, w którym redaktorzy i goście są malowani przez wizażystki. Obejrzeliśmy również reżyserkę, w której powstaje dźwięk do programów oraz składane są obrazy. Podziękowaliśmy panom, którzy nas oprowadzali po budynku telewizji i wyruszyliśmy w powrotną drogę. Po drodze zajechaliśmy na ciepły posiłek. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z tak aktywnie spędzonego dnia.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!