Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_2019_orszak3kroli_MSI_1.JPG6 stycznia 2019 roku jedenasty Orszak Trzech Króli pojawił się w 752 miejscowościach w Polsce. Wśród miejscowości, w których Orszak po raz pierwszy przemierzał ulice była także Ostrów Mazowiecka.

 

Fundacja Orszak Trzech Króli podała, że wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem pod hasłem „ Odnowi oblicze ziemi” drogę do betlejemskiej stajenki przemierzyło 1,2 mln uczestników. Polskie Orszaki Trzech Króli zostały uznane za największe Jasełka na świecie.

  

Ostrowski Orszak Trzech Króli zorganizowały wspólnie ostrowskie parafie wspierane przez sponsorów i wolontariuszy. W najważniejsze postacie Orszaku wcielili się członkowie parafialnej grupy teatralnej „Rzeczpospolita Apostolska”. Święta Rodzina, żołnierze rzymscy, pasterze, szlachcice, diabły, anioły, królowie, mieszkańcy Ostrowi Maz. i goście z innych miejscowości przeszli ulicami miasta od kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. 

Bazujący na biblijnych wątkach scenariusz Orszaku przygotowany przez Sławomira Konarzewskiego zawierał czytelne odniesienia do tradycji lokalnych i ważnych problemów społecznych. Pasterze jako potomkowie starych bartników ziemi ostrowskiej śpiewali kurpiowskie pastorałki i obdarowali Dziecinę garnkiem miodu „A miód to dar Boży. Kto go spróbuje to mądry i gładki będzie.”

 

Trzej królowie - przedstawieni jako Kacper XI - Król Europejski, Melchior XI - Król Azjatycki  i Baltazar XI  - Król Afrykański – reprezentowali także starość, wiek średni i młodość.

 

Diabły i Herod kusiły uczestników sformułowaniami bardzo współczesnymi „U nas przepych, u nas złoto, u nas pachnie nawet błoto! Nie wiesz po co w życiu władza? Zabij to, co ci przeszkadza!”

 

Po zwalczeniu diabelskich pokus uczestnicy Orszaku dotarli do stajenki. ZespółPieśni i Tańca Bez Wianka odtańczył poloneza, pasterze i królowie złożyli dary, a po złożeniu pokłonu odśpiewano wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”.

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!