Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_dzien_papieski_prostyn_DSC01575.jpg16 października 1978 roku na tronie papieskim zasiadł Polak – Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. Swoją posługę pełną pokory, miłosierdzia, pielgrzymek i dialogów pełnił ponad 26 lat. Jego pontyfikat nazywany jest niezwykłym, a o Papieżu – Polaku mówi się Jan Paweł Wielki. Od 11 lat Zespół Szkół Gminnych w Prostyni nosi imię tego Wielkiego Człowieka. 

 


Dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest Świętem Szkoły. W tym roku przypadło ono w niedzielę. Uroczystości rozpoczęły się w bazylice prostyńskiej o godz. 11.00. Przybyli na nie zaproszeni goście: Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek, radni z terenu gminy oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się występem Gminnego Chóru Dziecięcego. Uczniowie zaprezentowali 5 pieśni związanych z Janem Pawłem. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył proboszcz prostyński ks. kan. Ryszard Zalewski. Kazanie do zebranych wygłosił ks. Łukasz Suszko, wikariusz parafii Prostyń. Dotyczyło ono miłości Boga do człowieka i miłosierdzia, jakim ludzie nawzajem powinni się darzyć. Po zasłonięciu cudownej statuy Trójcy Przenajświętszej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem: p. Marty Skorek, p. Oksany Żochowskiej i p. Elżbiety Żurawskiej. Była to pantomima pod tytułem „Droga do świętości”. Uczniowie pięknie ukazali najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II. Zakończeniem uroczystości była pieśń „Nie lękajcie się”, podczas której wszyscy obecni w kościele wzięli się za ręce.
Było to wspaniałe wydarzenie dla Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II, ale też dla wszystkich obecnych na uroczystości.

Ewa Jakubik

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd