Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_postaci_bajek_23131775_1697738253621998_517333320738403373_n.jpg5 listopada obchodzony jestMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. 

Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej przyłączyła się do radosnego obchodzenia tego święta poprzez zorganizowanie spotkania z bohaterami bajek.
2 listopada w czwartkowe popołudnie nasza placówka zamieniła się w bajkową krainę, gdzie królowały różne postacie znane z książek i filmów. Spotkać można było Śnieżkę, Dziewczynkę
z zapałkami, Trolla, Pirata, Policjanta, Magicznego kotka, Czarownicę i Wróżkę. Spotkanie rozpoczęte zostało głośnym czytaniem bajki pt. „Księga czarów” z książki pt. „Baśnie. Wielka księga” oraz kolorowaniem kolorowanek, które przedstawiały różnych bohaterów bajkowych. Następnie dzieci brały udział  w zabawach literackich wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Nie zabrakło  też bajkowych  zabaw ruchowych takich jak: „Wyścig w workach różowych świnek”, „Gąski, gąski do domu”
i „Zjadanie piernikowego domku”. Było dużo radości i śmiechu. Zmęczone, ale zadowolone dzieci powróciły do swoich domów.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!