Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Za nami już trzeci tydzień wakacyjnych spotkań  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej i Filii Bibliotecznej w Prostyni.  
W bibliotece gminnej spotkania upłynęły pod hasłem artystycznych wyzwań.
We wtorkowe południe 17 lipca odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Bocian i żabka” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego „KRAK – ART” z Krakowa. Aktorzy przedstawili historię małej nieposłusznej żabusi – Hanusi, która w poszukiwaniu przygód oddaliła się od domu, a po drodze spotkała się ze swoimi przyjaciółmi: bociankiem – Mariankiem, biedronką – Leonką oraz dzięciołem. Mała żabka zapomniała swojej drogi do domu i błąkała się po polanie. Mama żabusi rozpaczała, że nie ma jej kochanej córeczki, a usłyszawszy to sikoreczka ogłosiła alarm. Do poszukiwań przyłączyły się leśne ptaki oraz odwieczny wróg żab – bocian, tata Marianka. Spektakl młodych widzów uczył o potrzebie niesienia pomocy słabszym i potrzebującym oraz o tym, że należy słuchać się rodziców.

Przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Samorządowego z Małkini Górnej oraz inne chętne dzieci. Aktorzy doskonali bawili się z małymi widzami. Nie zabrakło śpiewania, klaskania i ruchu, a uśmiech na małych buziach gościł przez cały czas trwania widowiska.
Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania 19 lipca odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których dzieci wykonały piękne, kolorowe witraże, które zdobią naszą bibliotekę. Do prac użyły papieru, plasteliny oraz innych materiałów. Następnie dzieci brały udział w quizach oraz z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód małego Arturka z książki pt. „Artur czarodziej” autorstwa Daniel Joris.

Serdecznie zapraszamy dzieci na następny tydzień wakacyjnych zajęć do biblioteki.

 

 

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!