Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział wyborach samorządowych, a w sposób szczególny pragnę podziękować za wszystkie głosy oddane na moją osobę. Jestem zaszczycony, że obdarzyliście mnie Państwo tak dużym poparciem. Państwa zaufanie będzie źródłem mojej motywacji do jeszcze cięższej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców Gminy Małkinia Górna. 


Z wyrazami szacunku, 
Dariusz Rafalik

 


 

Szanowni Państwo,
za nami kolejne wybory samorządowe. Frekwencja potwierdziła, że w tym roku wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem Mieszkańców Naszej Gminy. Jesteśmy przekonani, że My jako KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZEJRZYSTA I ROZWOJOWA GMINA mamy swój wkład w tak wysoką frekwencję. 
Dziękujemy za oddane na nasz Komitet głosy, dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że przedstawiane przez nas argumenty trafiały do Państwa. 
Gratulujemy wszystkim osobom kandydującym w wyborach, które zdobyły mandat. Jednocześnie życzymy aby wszystkie złożone obietnice wyborcze zostały zrealizowane.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
PRZEJRZYSTA I ROZWOJOWA GMINA


 

 

Podziękowanie za udział w wyborach


SZANOWNI PAŃSTWO !!!
Chociaż nie są jeszcze znane oficjalne wyniki wyborów samorządowych na terenie Gminy Małkinia Górna dziękuję Państwu przede wszystkim za udział w wyborach, ale nade wszystko dziękuję mieszkańcom Osiedla Domów Jednorodzinnych w Małkini Górnej za każdy oddany głos na moją osobę.

To dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej ufam, że  sprostam Państwa oczekiwaniom.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew Nietubyć

 


 

 

Serdecznie dziękuję osobom, które oddały na mnie swój głos w wyborach do Rady Powiatu.

 

Ewa Janik

 


 

Szanowni Państwo  !

 

W imieniu Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość dziękuję wszystkim Wyborcom za głosy oddane  na naszych kandydatów do Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka. Dziękuję Kandydatom za trud i zaangażowanie jakie włożyli podczas kampanii wyborczej. Dziękuję tym którzy nas wspierali. Zaufanie jakim Państwo obdarzyli moją osobę będzie dla mnie zobowiązaniem do dalszej działalności publicznej dla rozwoju naszej gminy i powiatu.

 

 

Radny Rady Powiatu

Stefan Kazimierz Rostkowski


 

Szanowni Państwo.


Serdecznie dziękuję Państwu za udział w wyborach i oddanie głosu na moją listę. Jest mi niezmiernie miło, iż mogłem otrzymać od Państwa 577 głosów, jednakże reguły wyborcze są nieubłagane i słabszy wynik na listę nie dał nam mandatu. Dziękuję Koleżankom i Koledze z listy za wspólną pracę.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę im sukcesów w pracy dla dobra naszej gminy.


Raz jeszcze dziękuję Państwu za oddane głosy, pozostaję z szacunkiem

Andrzej Sadowski


 

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_wernisaz_kmiecik_MSI_1.JPG3 grudnia - w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych - w GOKiS odbył się wernisaż  wystawy obrazów Stanisława Kmiecika. Obecny na wernisażu artysta opowiedział o potrzebie rozwijania talentu, realizacji marzeń i szansach osób niepełnosprawnych na godne życie.                                                                                                

,,Nie jestem inwalidą żyjącym z renty. Urodziłem się bez rąk, zarabiam malując ustami i nogami. Od piątego roku życia malarstwo jest moją pasją, która z czasem stała się sposobem na życie i źródłem dochodów. Mam jeszcze inne pasje - jazdę samochodem, udział w rajdach samochodów terenowych 4x4, gry komputerowe, górskie wędrówki. Swoim przykładem chcę przekonać osoby niepełnosprawne, ale także zdrowe, że nikt nie jest z góry skazany na smętne, samotne życie. Ja zostałem malarzem-samoukiem. Inni niepełnosprawni wykorzystują swoje  talenty i umiejętności tworząc gry komputerowe i muzykę, ucząc się języków albo prowadząc firmy.”  

                                                                             

 Poważny problem, jakim jest przełamywanie barier przez osoby niepełnosprawne i  odnajdywanie swojego miejsca w społeczeństwie pan Stanisław przedstawił w bardzo lekkiej formie. Ze zbioru opowiedzianych przez niego anegdot wynika, że wiele ograniczeń jest skutkiem niepotrzebnej nadopiekuńczości i ograniczania możliwości samodzielnego funkcjonowania.                                                                                                                               

,,Bardzo lubię podróżować, zwłaszcza samochodem, który sam prowadzę. Najpierw jeździłem pojazdem napędzanym siła mięśni, potem melexem z napędem elektrycznym, a od 23 lat prowadzę stopami prawdziwy samochód. Drzwi do samochodu otwieram pilotem, który mam w bucie, kluczyki do stacyjki wkładam stopą, a potem wszystkie drogi są moje. Nie ukrywam, że  zdarzały  się mandaty za przekroczenie szybkości. Teraz jeżdżę rozsądnie, ale nadal lubię długie trasy i jazdę terenową. Często ludzie mnie pytają w jaki sposób maluję. Zamiast odpowiadać na to pytanie wolę coś narysować.                                                                                                                             

Wykonując stopą rysunek krajobrazu pan Stanisław opowiadał o Światowym Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, którego stypendystą jest od roku 1989.                                        

W 1957 roku  w Lichtensteinie siedemnastu artystów malujących ustami i nogami założyło Światowy Związek Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK -  Vereinigung Mund- und Fussmalender Künstler). Utworzyli oni też spółkę mającą dbać o interesy niepełnosprawnych twórców. VDMFK to jedyna tego typu organizacja na świecie.                                              

Artyści, kierując się zasadą „Nie prosimy o litość” zdołali ze swej twórczości uczynić źródło utrzymania. Tworzone przez artystów malujących ustami i nogami obrazy nie są pretekstem do działań dobroczynnych na rzecz artystów. Władze przyjmują do Związku jedynie twórców, którzy prezentują odpowiedni poziom artystyczny. Decydującym kryterium jest talent i jakość prac,  niepełnosprawność jest sprawą drugorzędną.                                                                                       

Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy 25 artystów z Polski, a ich prace są wysoko cenione. Wielkim sukcesem  było zajęcie przez Stanisława Kmiecika trzeciego miejsca w konkursie z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami.                                                                                                        

Obecnie wydawnictwa Związku działają w 47 krajach całego świata. W Polsce  pocztówki, kalendarze, plakaty i inne materiały z reprodukcjami artystów zrzeszonych w VDMFK wydaje Wydawnictwo AMUN.                                                                                                                  

Przybyli ma wernisaż goście otrzymali w prezencie kalendarze AMUN z autografem artysty.                                                                                                                            

Dziękując p. Bożenie Kordek - Wójtowi Gminy Małkinia Górna, p. Andrzejowi Sadowskiemu - Dyrektorowi GOKiS i przybyłym gościom za umożliwienie zaprezentowania obrazów oraz stworzenie przyjaznego klimatu dla rozmów o problemach wynikających z niepełnosprawności pan Stanisław powiedział ,,Bardzo proszę, abyście pamiętali i przypominali innym, że dobre relacje z osobami niepełnosprawnymi nie świadczą o naszej tolerancji - one świadczą o naszej normalności.”        

 

                                                                                       

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd