Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2015_gok_2019_Ostrowskie_Spotkanie_Ornitologiczne_MSI_17.jpgW dn. 23.05.2019 r. na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego po raz 17 odbyły się Ostrowskie Spotkania Ornitologiczne - największe cykliczne wydarzenie ornitologiczne północno-wschodniego Mazowsza organizowane przez Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim i Starostwo Powiatu Ostrowskiego. Współorganizatorami OSO są członkowie Ostrowskiego Stowarzyszenia „Ludzie z Pasją”.

W tegorocznych Ostrowskich Spotkaniach Ornitologicznych wzięło udział 120 uczestników.

Terenowe zajęcia poprowadzili: Paweł Cieśluk, Hanna Chromińska, Wojciech Kuchta, Ewelina Puścian i Jerzy Sikorski. Część sesyjna obejmowała trzy prelekcje i quiz ornitologiczny. Uczestnicy XVII OSO wysłuchali wykładu Pawła Cieśluka „Rozpoznawania głosów wybranych gatunków ptaków gnieżdżących się w Dolinie Dolnego Bugu” i obejrzeli film Roberta Dróżdża i Wojciecha Kuchty „Pola tętniące życiem”. Na zakończenie dr Romuald Mikusek prelekcją „Manu znaczy ptak” przeniósł słuchaczy na drugą stronę globy. Historia zmian w przyrodzie w Nowej Zelandii pokazała konsekwencje nierozważnego ingerowania w środowisko, a jednocześnie stanowiła dla słuchaczy zachętę do rozszerzania zainteresowań ornitologicznych na inne kraje i kontynenty.

Wśród gości XVIII OSO byli także członkowie koła ornitologicznego działającego przy małkińskim GOKiS. Kilkoro z nich osiągnęło w trudnym quizie znakomite wyniki, a Franciszek Konrad zdobył komplet punków.

Uczestnicy konkursu, którzy wykazali się największą wiedzą ornitologiczna otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Ostrowskie oraz foldery podarowane przez Biebrzański Park Narodowy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy wraz z uczniami przybyli na XVII Ostrowski Spotkania Ornitologiczne.

Więcej zdjęć i film z XVII OSO jest dostępnych na stronie

https://to.com.pl/powiat-ostrowski-ostrowskie-spotkania-ornitologiczne-23052019-podgladali-ptaki-w-nadbuzanskim-parku-krajobrazowym/ar/c1-14159419

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!