Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Członkowie koła ornitologicznego przy GOKiS pogłębiali swoją wiedzę w obozie obrączkarskim Akcja Siemianówka.

Obrączkowanie ptaków to jedna z najstarszych metod badania migracji ptaków. Schwytanym w specjalne sieci ptakom zakłada się metalowe obrączki ze zindywidualizowanym numerem pozwalającym na określenie gatunku, wieku, płci, masy i wymiarów ptaka oraz daty i miejsca jego schwytania. Odczyty z obrączek umożliwaiają poznanie trasy i tempa przelotów poszczególnych gatunków ptaków.

Akcja Siemianówka to obóz obrączkarski od 18 lat działający w woj. podlaskim. Od lipca do końca października nad Zalewem Siemianówka pracują licencjonowani obrączkarze wspierani przez setki wolontariuszy. Swój wkład w Akcję Siemianówka wnieśli w tym roku członkowie koła ornitologicznego działającego przy GOKiS w Małkini Górnej.

W dn. 28.09.2019 r. 18 członków koła ornitologicznego pod opieką Eweliny Puścian i Hanny Chromińskiej przed wizytą w obozie obrączkarskim odwiedziło Silvarium - niezwykłą placówkę edukacyjną w Poczopku. Mimo niesprzyjającej pogody młodzi ornitolodzy obejrzeli ptasie woliery, park megalitów, oczyszczalnie hydrobotaniczną, domki dla owadów, kamienną rzeźbę królowej ropuch Bufosławy, zegary słoneczne i ekspozycje przyrodnicze w Galerii na Skraju Puszcz.

Podczas zajęć w obozie Siemianówka uczestnicy wycieczki zapoznali się ze sprzętem do odławiania i obrączkowania ptaków oraz sposobem dokumentowania obserwacji. Tego dnia w sieci wpadały głównie rudziki, pierwiosnki, pokrzywnice i kosy. Wyjątkową atrakcją zajęć obrączkarskich była możliwość wypuszczania na wolność zmierzonych, opisanych i zaobrączkowanych ptaków.

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!