Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_ptaki_MSI_19.JPGW dn. 13.01.2018 r. na czwartych zajęciach koła ornitologicznego działającego przy małkińskim GOKiS  przeprowadzono przegląd i czyszczenie budek lęgowych. Podczas  porządków  usuwane są stare i niezamieszkane gniazda, a wraz z nimi ewentualne pasożyty. Porządkowanie budek sprzyja zasiedleniu i zakładaniu nowych gniazd, dostarcza też informacji o zasiedlających je gatunkach ptaków. 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dn. 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną czyszczenie budek może się odbywać jedynie do końca lutego.. 

 

Ze względu na charakter prac w zajęciach mogły brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.Członkowie koła ornitologicznegoskontrolowali i oczyścili 15 budek zawieszonych na osiedlu przy ul. Leśnej  w Małkini Górnej oraz 10 budek zawieszonych w miejscowości Borowe w dniu 19.04.2017 r.

W budkach przy ul. Leśnej znaleziono ślady ptaków i gryzoni, jedną z budek w miejscowości Borowe  zasiedliły szerszenie. 

 

Następne spotkanie koła ornitologicznego odbędzie się 27.01.2018 r.  W tym dniu w czasie kolejnej edycji Zimowego Ptakoliczenia będziemy wypatrywać i inwentaryzowaćwszystkie gatunki ptaków, a w szczególności czeczotki – niewielkie  ptaki o niezwykłym ubarwieniu, które zostały ogłoszone ptakiem Zimy 2018.

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!