Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_84_16777215_00_images_zjecia2016_mikolajkowy_turniej_pilki_ręcznej_DSC02319.JPGW miniony weekend małkińska hala sportowa od rana do wieczora rozbrzmiewała gwarem dziewcząt grających w piłkę ręczną z naszego i ościennych województw. Po raz trzeci UKS Dwójka Małkinia Górna był organizatorem, kolejnej już naszej sztandarowej imprezy jaką jest Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt. W tym roku zorganizowaliśmy go dla roczników dziewczynek, które trenują w naszym klubie czyli dzieci (r. 2005 i młodsze) oraz młodziczki (r. 2002 i młodsze). W sobotę stanęły w szranki rywalizacji drużyny młodziczki a w niedzielę - dzieci. Oprócz naszego zespołu gościliśmy zespół z Rozóg, Kolna, Zielonki, Płocka (z którym w ramach turnieju również rozegrałyśmy mecz ligowy), Piaseczna i Pruszkowa. Niestety zabrakło zespołu z Warszawy, który zapowiadał swój przyjazd. 

W grupach walczono każdy z każdym w ramach czasowych 2 x 8 minut następnie pierwsze dwie drużyny zagrały tzw krzyż (A1 – B2 i A2 B1). Dół tabeli rozegrał pojedynki o miejsca V i VIII.

Kolejność w turnieju r. 2002 i młodszy dzień pierwszy turnieju:

1.       MMKS Jutrzenka Płock

2.        UKS Dwójka Małkinia Górna

3.       Znicz Pruszków

4.       UKS Olimpia Kolno

5.        UKS Rozogi

6.       ZUKS Mutka Zielonka

7.       UKS Viktoria Piaseczno.

Drugiego dnia, w dzieciach, zespół nasz został podzielony na dwie siedmioosobowe drużyny. Wyniknęło to w trakcie tygodnia poprzedzającego imprezę, kiedy okazało się , że również drużyna z Jabłoni Kościelnej (woj. podlaskie), nie przyjedzie do nas. Wymusiła więc sytuacje chwila ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, jak mówi nasze polskie powiedzenie. Dzieci mogły więcej pograć, gdyż np. na turniejach ligowych , kiedy walczymy o każdy punkt, nie każda dziewczynka zdąży wejść na boisko podczas spotkania. W takim przypadku, dzieci grały mecze 16 – sto minutowe bez zmiany.

1.       UKS Zielonka

2.       KPR Białystok

3.       UKS Lider Winnica

4.       UKS Dwójka Małkinia I

5.       SP Wyszków

6.       UKS Dwójka Małkinia II

7.       UKS Wesoła Warszawa

8.       UKS Czarni Regimin

To był bardzo pracowity i ekscytujący weekend dla nas wszystkich. Szczególnie Zarząd UKS-u, wraz z rodzicami dzieci, wspiął się na wyżyny organizacyjne. Wszystkie zawodniczki otrzymały, jak to przy mikołajkach, paczuszki „spożywcze”. Dużo zabawy, nauki, ruchu i gry przy muzyce świątecznej to ogromna korzyść dla dzieci. Dzięki takim działaniom opinie o naszych turniejach są nadal bardzo dobre. Z każdego zespołu była nominowana do wyróżnienia najlepsza zawodniczka (otrzymała statuetkę) oraz dla trzech pierwszych drużyn przygotowane były puchary. Wszyscy uczestnicy naszego turnieju otrzymali pamiątkowe znaczki (butony) wyglądem przypominające nowy mikołajkowy baner wykonany na tą okazję.  Po ilości zrobionych kanapek i rozdanych butonów, szacujemy, że w Małkini w miniony weekend uprawiało piłkę ręczną około 200 dziewczynek.

Podsumowując te działania, bardzo dziękujemy wszystkim, szczególnie rodzicom naszych zawodniczek, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego naszej nowej sztandarowej imprezy.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!