Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Po raz siedemnasty, na progu wiosny, nasza sala rozbrzmiewała oklaskami, okrzykami i gwarem zawodników i kibiców uczestniczących w naszym klubowym święcie. W pierwszy jej weekend czyli 23 i 24 marca 2019 r odbył się Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

  

Pierwszego dnia w sobotę rywalizowały ze sobą dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze a w niedzielę czyli 24 marca zacięte pojedynki toczyły dziewczęta młodsze urodzone w 2008 i wcześniej.  Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Małkinia Górna.  Była to impreza z dużym rozmachem i sporym nakładem finansów oraz  pracy wielu osób.  Od początku patronem naszego turnieju jest Wójt Gminy Małkinia Górna we wsparciu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, u którego to  na stałe już zagościła w kalendarzu wydarzeń nasza „Wiosna”.  Bardzo pomocny w organizacji, zawsze jest nasz małkiński GOKiS, za co jesteśmy wdzięczni.  Ogromne wsparcie mamy od grona sponsorów, którzy nas nie zawodzą i dzięki którym nasi goście, chętnie przyjeżdżają do nas. Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, statuetki dla najlepszej zawodniczki w każdym zespole, dyplomy, wszystkie dzieci pamiątkowe medale oraz poczęstunek w postaci kanapek oraz pizzy od miejscowej pizzerii PRESTIGE. Turniejowi towarzyszył kiermasz ozdób wielkanocnych zorganizowany przez radę Rodziców przy SP 2 Małkinia Górna. Swoją obecnością zaszczycili nasz turniej Pani Wójt Bożena Kordek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Bogdan, Dyrektor SP 2 Małkinia Górna Pani Marta Jasionek oraz przedstawiciel WMZPR Pan Tomasz Kamieński.

 

 W tym roku w imprezie wzięło udział 16 zespołów w obu kategoriach łącznie (8 pierwszego i 8 drugiego dnia). Od lat są to zespoły z naszego i ościennych województw. 23 marca gościliśmy trzy zespoły z Warszawy, po jednym z Białegostoku, Siedlec, Ostrołęki i zaprzyjaźnionego Regimina.  Drugiego dnia czyli w niedzielę, spotkały się drużyny dziewcząt z : Winnicy, Siedlec, Mławy, Regimina, Sochocina, Warszawy i Łukowa.  Roczniki grające  nie są przypadkowe, gdyż w tych rocznikach właśnie mamy dziewczęta trenujące w małkińskiej „dwójce” i  grające od października 2018r w Mazowieckiej Lidze Dzieci - dziewczęta. Nasze zespoły w obu dniach walczyły bardzo dzielnie, zajmując w swoich grupach eliminacyjnych pierwsze miejsca oraz pewnie wygrywając mecze grupowe.  Jedyny pojedynek przegrany w turniejach, przez oba roczniki,  to  ten o wejście do finału. Starcie o III miejsce nasze dziewczęta wygrywały. Wyniki to zbieg okoliczności, zrządzenie losu czy fatum J? W tym miejscu, mnie jako trenera, nauczyciela  i wychowawcę cieszy równy poziom obu grup wiekowych łącznie 25 dziewcząt rozpoczynających przygodę w Małkini z piłką ręczną.  Wiem, że jest to przygoda  przynosząca pożytek zarówno dla dzieci, szkoły  jak i dyscypliny.

 

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Pierwszego dnia o miejscu III jak i I zadecydowała seria rzutów karnych co emocjonuje kibiców nie wspominając o uczestniczkach zawodów.  Były łzy radości oraz smutku.  Pełne trybuny zawodników, gości oraz gorącej atmosfery z muzyką i rykiem syreny dodawały smaku naszemu turniejowi.

Na sukces organizacyjny złożyła się życzliwość władz lokalnych, centralnych w WMZPR  oraz dyrekcji SP 2 Małkinia Górna, szczodrość sponsorów, chętne ręce do pracy i serca rodziców dziewcząt  oraz  zaangażowanie Zarządu UKS Dwójka Małkinia Górna tu wymienię Prezesa Zbigniewa Baczewskiego i Ewę Kruszewską.  Wielkie podziękowania należą się również sędziom imprezy w tym naszej wychowance z 2002 rocznika Oli Rostkowskiej. Stolik sędziowski  obsługiwały również byłe zawodniczki  naszego UKS-u, które, do dziś,  są nie zawodne.  

 

Oto wyniki naszych dziewcząt w poszczególnych dniach imprezy:

 

23 marca sobota – dziewczęta 2006 i młodsze:

UKS Dwójka Małkinia – Warszawa Wilanowia             8 : 6

UKS Dwójka  Małkinia – SP 50 Białystok                    13 : 5

UKS Dwójka Małkinia – SP 5 Pogoń Siedlce                14 : 7

Półfinał : UKS Dwójka Małkinia – Warszawa Agrykola            5 : 7

Mecz o III miejsce UKS Dwójka Małkinia – Warszawa Wilanowia       5 : 5 (Karne - 2 : 1 )

 

 24 marca  niedziela – dziewczęta 2008 i młodsze :

UKS Dwójka Małkinia – SP 5 Pogoń Siedlce                12 : 0

UKS Dwójka Małkinia – LUKS Lider Winnica             13 : 1

UKS Dwójka Małkinia – KS Zawkrze Mława               10 : 7

Półfinał : UKS Dwójka Małkinia – UKS Wkra Sochocin                       4 : 7

Mecz o III miejsce : UKS Dwójka Małkinia – KS Zawkrze Mława        9 : 3

 

 

Za nami, na progu tej kalendarzowej, nasza klubowa „Wiosna”. Te siedemnaście edycji przemknęło jak wiosna rokrocznie. Z nostalgią wspominamy historię i z optymizmem  planujemy przyszłość. Stajemy się turniejem z tradycją, za rok pełnoletnią. Od lat nasi goście chętnie do nas przyjeżdżają. Naszym głównym atutem jest gościnność i dobra atmosfera, wysoki poziom zawodów jak i zaangażowanie środowiska, pięknie zlokalizowana i wyposażona szkoła oraz dzieci, dla których warto pracować obserwując ich radość płynącą z uprawiania szczypiorniaka . Nie ma nas bez Was – dziękuję <3

 

Trener UKS „Dwójka”

Agata Rostkowska

 SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!