Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_sporotwa_jesien_w_gminnych_szkolach_IMG_2477.JPGWrzesień jest miesiącem  wzmożonej aktywności uczniowskiej a w rozumieniu sportu szkolnego – szczególnie. Oj działo się, o czym wiedzą zarówno nauczyciele, dyrekcja jak i rodzice uczniów. W połowie miesiąca ruszyła rywalizacja w ramach XV Gminnej Spartakiady Szkół Podstawowych , która jest zarazem eliminacjami gminnymi do zawodów powiatowych w biegach przełajowych oraz mini piłce nożnej. Na pierwszy „ogień” poszły indywidualne biegi przełajowe, które jak co roku organizuje nam Szkoła Podstawowa w Orle. Piękna pogoda oraz okoliczności przyrody, sprawiły, że reprezentanci ze wszystkich szkół podstawowych naszej Gminy, licznie przybyli na imprezę. 

Na pożegnanie kalendarzowego lata 2016, mieliśmy kolejną imprezę sportową w Gminie.  Mini piłkę nożną , rozgrywaliśmy  na stadionie MKS Małkinia (jak zawsze, bardzo dziękuję Panu Wiesławowi Gąsiewskiemu za przygotowanie obiektu), organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 1 w Małkini Górnej. W tym przypadku również frekwencja i pogoda dopisała. Dwie pierwsze drużyny (SP 2 Małkinia Górna i SP Prostyń) w każdej kategorii wzięły już udział w rozgrywkach powiatowych, które odbyły się w Ostrowi Mazowieckiej – chłopcy (27 września) oraz w Andrzejewie (29 września).

Indywidualne biegi przełajowe na poziomie powiatu  odbędą się 11 października 2016r na łęgach nadbużańskich w ramach Biegów o Puchar Starosty Ostrowskiego. Pierwsza szóstka z każdego biegu (zawody z dnia 15.09 w Orle) ma prawo startu w tej imprezie. Było intensywnie ale jesień zrobiła nam miłą niespodziankę i pozwoliła zawody plenerowe rozegrać przy pięknej złotej polskiej  jesieni.  

Ostatniego dnia września, natomiast,  na obiektach przyszkolnych ZSG nr 2 w Małkini Górnej, odbyła się jesienna edycja Małej Spartakiady Szkół Podstawowych z naszej Gminy. W imprezie wzięły udział dzieci z klas nauczania zintegrowanego wszystkich szkół gminnych. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa w Kańkowie, która wzorcowo poprowadziła imprezę. Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkie dzieci. Następnie ster przejęły Pani uczące w SP Kańkowo, skrupulatnie prowadząc biuro zawodów. Na koniec dokonały podsumowania.  Bardzo dziękuję, w imieniu swoim i wszystkich uczestników, za bardzo sprawną organizację oraz solidnie wykonaną pracę.

 Kolorowa gromadka (każda szkoła ubrana była w reprezentacyjne kolorowe  koszulki) udała się na ścieżki leśne pobliskiego kompleksu leśnego, gdzie rozegrano rywalizację biegową. Każda szkoła miała prawo wytypować po dwoje dzieci w każdym roczniku klas I- III , w kategorii dziewcząt i chłopców oddzielnie. Suma punktów reprezentantów danej szkoły dawała rezultat tej placówki. Kolejną konkurencją jesienną była mini piłka nożna. Wszystkie reprezentacje wzięły udział w turnieju. Jedna grupa to cztery zespoły, grające systemem „każdy z każdym” przy czym mecz trwał 8 minut. Druga grupa to trzy zespoły grające w zakresie czasowym 10-cio minutowym.  Po wyjściu z grup rozegrano półfinały oraz finały. Wszystkie reprezentacje oraz pierwsi biegacze ze wszystkich biegów, na podsumowaniu, otrzymali  pamiątkowe dyplomy. Nie wspominam tu, celowo, o zdobytych lokatach, bo to akurat było najmniej istotne w tym pięknym (aura była niezwykle sprzyjająca) również pod względem sportowych przeżyć, dniu. Były to dla wielu dzieci pierwsze „poważne” zawody sportowe, do których maluchy przygotowywały się cały tegoroczny wrzesień. Kolejna edycja Małej Spartakiady to zmagania wiosenne (wyścigi rzędów i „usportowione dwa ognie), które odbędą się również w SP 2 Małkinia Górne, w maju 2017r.   

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za wzorcową współpracę i zaangażowanie w organizację poszczególnych imprez.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd