Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Od ponad dekady do Ostrowi Mazowieckiej zjeżdżają się karatecy z centralnej i północno-wschodniej Polski aby zmierzyć w kumite i pokazać swoją doskonałość techniczną w kata.
Podobnie w tym roku do naszego miasta przyjechali przedstawiciele 22 klubów . 280 zawodników stanęło do rywalizacji o puchar ufundowany przez burmistrza naszego miasta.


Turniej podzielony został na dwie kategorie. Pierwszą stanowili młodzi zawodnicy początkujący. Druga grupa to zawodnicy doświadczeni , niejednokrotnie o bardzo dużych osiągnięciach. Nie zabrakło wśród nich aktualnych medalistów Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. To mówi samo za siebie.
Jako pierwsi wystartowali zawodnicy w konkurencji technicznej kata. Spośród zawodników OKKK najwyżej uplasował się Mikołaj Radgowski zajmując V miejsce.


REKLAMA


Nowością była konkurencja kata synchronicznego, które wykonywane jest przez drużyną. Oprócz perfekcyjnego wykonani indywidualnego liczy się tu również zgranie zespołu. Ta konkurencja rozgrywana była do tej pory na Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy w Polsce konkurencję kata synchronicznego w karate kyokushin rozegrano właśnie podczas naszego turnieju. Możemy również poszczycić się brązowym medalem .


Świetnie sprawili się nasi zawodnicy w kumite. Drużynowo wywalczyli pierwsze miejsce. Po najwyższe trofea sięgnęli:

Jakub Dzikowski – dzieci -34 kg,

Roksana Przywoźna – dziewczynki – 28 kg,

Jakub Kołota – chłopcy +50 kg,

Magda Baczewska – kadetka – 45 kg,

Julia Skwierczyńska – młodziczka -50 kg,

Michalina Chrobot – juniorka -60 kg,


Drugie miejsca zajęli:

Zofia Niebrzegowska – dziewczynki – 28 kg,

Kacper Podbielski – chłopcy -28 kg,

Aleksander Perzanowski – chłopcy – 32 kg,

Damian Dziarski – chłopcy -35 kg,

Kacper Frączyk – chłopcy +35 kg,

Oliwier Kopański – chłopcy +50 kg, ,

Natalia Grądzik – dziewczynki-28 kg,

Wiktoria Pędzich – dziewczynki -31 kg,

Amelia Pełszyńska – dziewczynki +40 kg,

Nadia Obuchowska – kadetka +50 kg,

Jan Bilwin – kadet – 40 kg,

Ewa Zarzycka – juniorka -60 kg,

Mikołaj Radgowski – junior -85 kg,


Trzecie miejsca wywalczyli:

Aleksander Cydejko – chłopcy -26 kg,

Mateusz Matusiak – chłopcy +34 kg,

Bartłomiej Napiórkowski – chłopcy -35 kg,

Kacper Dzierżanowski – chłopcy – 32 kg,

Mikołaj Kosina – chłopcy – 35 kg,

Piotr Skorek i Szymon Kęcki – chłopcy +35 kg,

Michał Ambroziak i Jakub Cymbalak – chłopcy -35 kg,

Mateusz Ambroziak – chłopcy - -47 kg,

Julia Parafińska i Wiktoria Zyśk – dziewczynki -31 kg,

Lena Kulesza –dziewczynki +31 kg,

Kinga Długołecka i Kinga Pasek – dziewczynki -32 kg,

Damian Skłodowski –junior -64 kg,

 

Kata synchroniczne – Julia Skwierczyńska, Mikołaj Radgowski, Michalina Chrobot i Michał Bołtryk.


Po raz kolejny nasz turniej swoim patronatem objął burmistrz Ostrowi Mazowieckiej. Jerzy Bauer dokonał również oficjalnego otwarcia zawodów. Turniej mógł odbyć się dzięki hojności naszego sponsora Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej , który ufundował nagrody i upominki dla zwycięzców. Podziękowania kierujemy również do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji . Dzięki współpracy z dyrektorem Waldemarem Konarzewskim oraz wydatnej pomocy pracowników MOSiR po raz jedenasty udało nam się przeprowadzić świetną imprezę sportową.

 

Ilość zawodników – 280, ilość klubów- 22 : Łomża, Zambrów, Ostrołęka, Augustów, Ciechanów, Olsztyn, Warszawa- Masters Dojo, Warszawa – MKKK, Iława, Krosno, Węgorzewo, Wyszków, Brok, Józefów – KSW Bushi, Dobre Miasto, Zielonka, Piaseczno – Bushi Team, Białystok, Radzyń Podlaski. Lipno, Szczytno, Ostrów Mazowiecka
 

 

 

 SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!