Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego  oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 13 marca w Dobrym Mieście  zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai  zdobyli 4 medale.  Klub reprezentowali: seniorka Maria Jasko, junior Maciej Grabowski, młodzicy Jan Bilwin , Julia Skwierczyńska i Dominika Wojewódzka. Maria zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek + 65 kg, Jan Bilwin w kategorii młodzików -50 kg  zajął II miejsce, Dominika i Julia w kumite młodziczek -50 kg wywalczyły trzecie miejsca.

W kata Maciej Grabowski niestety nie przebił się do drugiej tury. Rocznikowo junior jednak urodzony w grudniu więc jeszcze piętnastolatek, musiał uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych rywali. Z kolei młodziczki przeszły do drugiej tury w kata i  Julia Skwierczyńska zajęła 6 miejsce, a Dominika Wojewódzka 8 miejsce w kata młodziczek. Zawody stały na wyjątkowo wysokim poziomie. Od kilku lat Makroregion Wschodni jest najmocniejszy w kraju i każdy medal wywalczony na tej imprezie ma swoją  bardzo dużą wartość. Poza tym jest to oficjalny turniej P.Z.Karate podczas którego kluby walczą o punkty w rankingu ogólnopolskim w rywalizacji dzieci i młodzieży. Zawodnicy wygrywający na Makroregionie Wschodnim  zazwyczaj stają na podium podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W zawodach wzięło udział  250 zawodników z 35 klubów z woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował  walki i kata młodzików oraz finały walk juniorów. Sensei Tomek Marcjaniak opiekował się drużyną i przygotowywał zawodników  do wyjścia na matę.

Organizatorem  zawodów był Dobromiejski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Mirosława Litwina.