Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

NADESZŁA   JESIEŃ,   A  WRAZ  Z  NIĄ  SEZON  NA  PRZEZIĘBIENIA I GRYPĘ

Już wkrótce rozpocznie się sezon zachorowań na grypę, w związku z tym już dziś warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed chorobą. Jest wiele metod ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa grypy, jednak według Światowej Organizacji Zdrowia najskuteczniejszym sposobem zapobiegania grypie i jej groźnym powikłaniom jest szczepienie. Wirus grypy jest bardzo zmienny. Każdego roku WHO opracowuje nowy skład szczepionki, tak aby dopasować go do szczepów aktualnie krążących w populacji, dlatego szczepienie przeciw grypie należy powtarzać co roku. 

Kiedy najlepiej się zaszczepić przeciwko grypie? Eksperci zalecają, żeby szczepienia przeciw grypie wykonać jak najszybciej, aby zdążyć przed jesiennym sezonem infekcyjnym. Najlepszym czasem na zaszczepienie się jest więc okres od września do końca grudnia, tak aby zdążyć przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce obserwowany jest od stycznia do końca marca.

Wiele osób uważa, że szczepienia przeciwko grypie są nieskuteczne, jednak wszystkie instytucje zdrowia publicznego  na świecie i w Polsce rekomendują coroczne szczepienia przeciw grypie, ponieważ jak dotąd nie odkryto żadnej, bardziej skutecznej metody zapobiegania grypie i jej groźnym dla zdrowia i życia powikłaniom. Szczepionki przeciw grypie 2017/2018 są już dostępne w naszych aptekach i placówkach opieki zdrowotnej. Aby zaszczepić się przeciwko grypie, należy udać się do najbliższej przychodni - szczepienie wykonuje tylko wykwalifikowany personel medyczny. Koszt szczepionki, to około 30-40 złotych. Warto poddać się szczepieniom i zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed nadchodzącym sezonem zachorowań.

 

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!