Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Dzień ten ma już ponad 40-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA, gdzie w 1974 roku zachęcono palaczy do powstrzymania się od palenia  papierosów na jeden dzień. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez papierosa. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone powodzeniem akcji, uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Także w Polsce od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada  namawiamy Polaków do rzucenia palenia.  Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.  
 
Warto pamiętać, że palacz zaciąga się dymem, który zawiera ponad 4000 związków chemicznych, z czego około 40 jest rakotwórczych - wszystkie rodzaje papierosów (także light oraz slim) są tak samo trujące dla organizmu!   Dym tytoniowy szkodzi nie tylko osobom palącym, ale także tym, które same nie palą, ale narażone są na przebywanie w zadymionym pomieszczeniu - tzw. biernym palaczom.
Jest szczególnie szkodliwy dla: niemowląt, dzieci, kobiet ciężarnych i płodów. U biernych palaczy odnotowuje się wiele przypadków zachorowań na choroby odtytoniowe, co wynika z faktu, że 85% dymu tytoniowego powstaje z tlącego się papierosa  pomiędzy zaciągnięciami. Ponadto, boczny strumień dymu tytoniowego zawiera od 5 do 15 razy więcej tlenku węgla i od 2 do 20 razy więcej nikotyny, niż dym wdychany przez palaczy. Alarmujące jest  to,  iż  w około 40% domów Polaków pali się tytoń przy osobach niepalących.  Rozstać się  z papierosem nie jest łatwo, ale zawsze warto  spróbować. Niezależnie od motywacji, każdy powód do rzucenia palenia papierosów jest dobry, gdyż wiąże się on z korzyścią dla naszego zdrowia. Co więcej, nie tylko naszego, ale też naszych najbliższych - biernych palaczy.   
 
ZACHĘCAMY, RZUĆ PALENIE…   POWODZENIA ! 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd