Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_180_16777215_00_images_zdjecia_2017_brok-zareby.JPG23 marca br. Powiat Ostrowski zawarł umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2657W Brok – Orło – Daniłowo – Złotoria – Zaręby Kościelne”. Wykonawcą robót jest KONSORCJUM FIRM – w ramach, którego LIDEREM KONSORCJUM jest Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej, zaś PARTNEREM KONSORCJUM: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ,,Regionalne Drogi Podlaskie” z siedzibą w Siedlcach.

 

Prace obejmą przebudowę 3939,70 metrów bieżących drogi na odcinkach: odcinek I o długości 3710 mb na odcinku Daniłowo – Nowa Złotoria – Niemiry, odcinek II o długości 230 mb w miejscowości Daniłowo.

 

Odcinek I drogi uzyskał dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

 

W ramach przebudowy zostanie zrealizowane utwardzenie nawierzchni jezdni, poboczy i zjazdów w istniejącym pasie drogowym. Nawierzchnia jezdni drogi powiatowej, skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdów publicznych i części zjazdów indywidualnych zostanie wykonana z betonu asfaltowego, pobocza i zjazdy indywidualne na działki rolne zostaną utwardzone kruszywem łamanym. Szerokość jezdni wyniesie 5,5 m, poboczy 1,1 m.

 

W ramach zadania zaprojektowano również oczyszczenie istniejących rowów i wymianę przepustów wraz z umocnieniem wlotów i wylotów do rowu kamieniem, co usprawni spływ wody opadowej i zabezpieczy korpus drogowy przed jej wpływem.

 

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 2 633 414,26 zł, w tym odcinek I 2 464 803,08 zł, odcinek II 168 611,18 zł. Pomocy finansowej na przedmiotowe zadanie udzieliły: na odcinek I Gmina Zaręby Kościelne, na odcinek II Gmina Małkinia Górna. Prace mają zakończyć się do 30 czerwca 2017 roku. 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!