Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_166_16777215_00_images_debata.jpg10 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się Debata Społeczna nt. bezpieczeństwa na terenie Powiatu Ostrowskiego.

Na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej nadkom. Mirosława Olszewskiego  w spotkaniu udział wzięli: Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Radomiu mł. insp. Tomasz Cybulski, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  w Ostrowi Mazowieckiej, Radni Rady Powiatu i Miasta Ostrów Mazowiecka, Burmistrzowie  i Wójtowie Miast i Gmin w powiecie ostrowskim, prezesi i dyrektorzy instytucji z terenu powiatu, kierownicy powiatowych inspekcji, służb i straży, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownictwo Starostwa Powiatowego oraz mieszkańcy powiatu ostrowskiego. 

Debatę rozpoczął nadkom. Mirosław Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej witając przybyłych gości. Przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą oceny stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrowskiego. Następnie poprosił zebranych  o dyskusję, zgłaszanie swoich uwag i spostrzeżeń w kwestii bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz miejscach zamieszkania.

Problemami zgłaszanymi przez uczestników Debaty,  a zarazem mieszkańców powiatu były przede wszystkim: brak sprawnego działania i obsługi systemu monitoringu w mieście, dewastacja mienia publicznego przez młodzież, zakłócanie ciszy nocnej i porządku publicznego na osiedlach mieszkaniowych i przypadki braku skutecznej interwencji Policji  na tego typu zdarzenia. Poruszono także problem niedostatecznych patroli Policji  w miejscach szczególnie newralgicznych oraz na terenie wiejskim. Ponadto mieszkańcy zwrócili uwagę na problem bezpieczeństwa na drogach przy szkołach i przedszkolach, a także na problem z niewłaściwym parkowaniem w Ostrowi Mazowieckiej.

Nadkom. Mirosław Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej wyjaśnił, że działania jeśli chodzi o monitoring trwają. Z czasem monitoring i kamery wymagają wymiany. Wiele czynników wpływa na sprawność i skuteczność ich działania. Postęp techniczny jest tak szybki, że kamery, które kiedyś zostały zamontowane, dziś są niewystarczające. Wyjaśnił także, że zmieniają się miejsca, w których dochodzi  do przestępstw. Komendant zapewnił, że Policja analizuje potrzeby rozszerzenia monitoringu  o nowe miejsca.

W ramach podsumowania dyskusji głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu mł. insp. Tomasz Cybulski, który zaproponował pomoc  w organizacji centrów monitoringu. Pracę ostrowskiej Policji ocenił jako bardzo dobrą.

Na zakończenie głos zabrał Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński. W swojej wypowiedzi odniósł się do wspierania pracy Policji przez samorządy gminne i powiaty poprzez, m.in.: zakup sprzętu, pojazdów i wyposażenia, jak również prowadząc akcje radzenia sobie z zagrożeniem w szkołach.

W trakcie Debaty była możliwość spotkania z dzielnicowymi. Poproszono także uczestników o wypełnienie ankiet w celu określenia poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu.

Debata Społeczna miała na celu dalszą kontynuację diagnozy potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Ponadto debata służyła wymianie informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, co prowadzi  do wspólnego rozwiązywania problemów poprzez wypracowanie skutecznych metod  ich eliminowania.

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!